OpenConf 6.20 - en to hu translation catalogue (667 entries)

en: %1$d-%2$d characters: letters, numbers, @, period (.), hyphen (-)
hu: %1$d-%2$d karakterek: betűk, számok, @, vessző (.), kötőjel (-)

en: %1$s field contains %2$d characters; limit is %3$s characters.
hu: a %1$s mező %2$d karaktert tartalmaz; a határ %3$s karakter.

en: %1$s field contains %2$d selection(s); limit is %3$s selection(s)
hu: A %1$s mező %2$d kiválasztott értéket tartalmaz; a maximálisan megengedett kiválasztott értékek száma %3$s

en: %1$s field contains %2$d words; limit is %3$s words.
hu: a %1$s mező %2$d szót tartalmaz; a határ %3$s szó.

en: %1$s field value is invalid: %2$s
hu: A %1$s mező értéke helytelen: %2$s

en: %d or more characters (any)
hu: legalább %d (bármelyik)

en: %s Abstract Submission, Peer Review, and Event Management System
hu: %s Szakértői elbíráló &amp; Konferencia Menedzselő Rendszer

en: %s Home
hu: %s Kezdőlap

en: %s Peer Review and Submission Management System
hu: %s Szakértői elbíráló &amp; Konferencia Menedzselő Rendszer

en: %s field does not appear to be valid
hu: A %s mezők érvénytelenek

en: %s field empty or invalid
hu: A %s  mező üres, vagy érvénytelen

en: %s field is required
hu: %s mező kötelező

en: 3 digit code on back of credit card, or 4 digit on front for AmEx
hu: 3 számból álló kód, a hotelkártya hátsó részén van feltüntetve, vagy 4 számból álló kód az AmEx hitelkártyák esetén

en: <a href="%s">Click here</a> to continue processing download.
hu: <a href="%s">Kattintson ide</a> a letöltés folytatásáért.

en: <p><strong>Thank you for your submission. Your submission ID number is [:sid:]. Please write this number down and include it in any communications with us.</strong></p>
    
    <p><strong>Below is the information submitted. We have also emailed a copy to the submission contact. If you notice any problems or do <em>not</em> receive the email within 24 hours, please contact us.</strong></p>
    
    <p>[:formfields:]</p>
hu: <p><strong> Köszönjük a dolgozat feltöltését. Az Ön dolgozatának az azonosítója [:sid:]. Kérjük jegyezze meg ezt a számot és hivatkozzon rá a továbbiakban.  </strong></p>
    
    <p><strong>Alább megtekintheti a megadott információkat. Egy másolatot e-mailen keresztül elküldtünk a dolgozat feltöltésénél megadott elérhetőségre. Amennyiben <em>nem </em> kapja meg az értesítő levelet 24 órán belül kérjük forduljon hozzánk  bizalommal bármilyen kérdéssel.</strong></p>
    
    <p>[:formfields:]</p>

en: <strong>Instructions:</strong> Select your bids from the pop-up menus in the Bid column, then click the <em>Save Bids</em> button at bottom.
hu: <strong>Útmutató:</strong> Válassza ki Ajánlatát a párbeszéd menüből, majd kattintson a <em>Ajánlatok Mentése</em> gombra.

en: A <a href="%s" target="_blank">blank review form</a> (that opens in a separate window) is available for you to print out if you prefer writing it out before typing it in.
hu: Egy <a href="%s" target="_blank">üres bíráló űrlap</a> áll az Ön rendelkezésére, amennyiben ki szeretné nyomtatni, és le szeretné írni a bírálatot mielőtt begépeli. Ez egy új ablakban nyílik meg.

en: A copy has also been emailed to the contact author.  If you notice any problems or do <em>not</em> receive the email within 24 hours, please contact the <a href="mailto:%1$s?subject=submission edit problem - %2$s">Chair</a>.
hu: Egy másolatot elküldtünk e-mailen a kapcsolattartó szerzőnek is.  Ha bármilyen problémát észlel, vagy <em>nem</em> kap levelet 24 órán belül, vegye fel a kapcsolatot a <a href="mailto:%1$s?subject=submission edit problem - %2$s">főszervezővel</a>.

en: A message has been sent to your email address with a link to reset the password.
hu: Üzenetet küldött e-mail címre egy hivatkozást, hogy a jelszót.

en: A new post has been made in the discussion of submission:
hu: Egy új hozzászólás érkezett a dolgozat megbeszéléséhez:

en: A rebuttal entry has already been submitted
hu: Már van leadott fellebbezési kérvény

en: A request has been received to reset the password for an account with %s.  Please follow the link below to set a new password.  If you did not make this request, you may ignore this message.
hu: A kérelem kézhezvételét visszaállítani a jelszót egy fiókot %s. Kérjük, kövesse az alábbi hivatkozásra, hogy új jelszót. Ha nem teszi ezt a kérést, hagyja figyelmen kívül ezt az üzenetet.

en: A reviewer has made this follow-up comment to the author's rebuttal:
hu: Egy bíráló a következő utólagos megjegyzést tette a szerző fellebbezéséhez:

en: About
hu: Infó

en: Abstract
hu: Kivonat

en: Account
hu: Fiók

en: Account Type
hu: Számla típusa

en: Add Author
hu: Szerző hozzáadása

en: Add a Comment
hu: Megjegyzés hozzáadása

en: Address
hu: Cím

en: Address 2
hu: Cím 2

en: Advocate
hu: Bíráló

en: All
hu: Mind

en: All Rebuttals
hu: Összes fellebbezés

en: All Threads
hu: Összes téma

en: All times are UTC %1$s.  The time now is %2$s
hu: Minden időpont az Egyezményes Koordinált Világidőhöz (UTC) igazodik %1$s. A pontos idő %2$s

en: Also, re-select the file
hu: Ugyanakkor válassza ki ismét az állományt

en: Alternate Contact
hu: Alternatív elérhetőség

en: Alternate contact information, such as personal email address or telephone number; used only if unable to contact using above email address.
hu: Alternatív elérhetőség, mint e-mail cím, telefonszám; csak abban az esetben használjuk amennyiben a fent megadott e-mail címen keresztül nem sikerül felvenni a kapcsolatot.

en: An account for the email address entered already exists.  Would you like to <a href="%1$s">Sign In</a> or <a href="%2$s">Recover Username</a>?
hu: Létezik már egy regisztráció amely a megadott e-mail címet használja. Szeretne <a href="%1$s">Bejelentkezni</a> vagy <a href="%2$s">a felhasználó nevét felderíteni</a>?

en: An error occurred sending out the email.
hu: Hiba történt az e-mail küldésénél.

en: Assign Reviews
hu: Bírálatok hozzárendelése

en: Assigned
hu: Kijelölt időpontban

en: At-a-Glance Program
hu: Átfogó program

en: Author
hu: Szerző

en: Author %1$d %2$s field contains %3$d characters; limit is %4$s characters.
hu: A szerző %1$d %2$s mező %3$d kiválasztott értéket tartalmaz ; a maximálisan megengedett kiválasztott érték %4$s.

en: Author %1$d %2$s field contains %3$d selection(s); limit is %4$s selection(s)
hu: A szerző %1$d %2$s mező %3$d kiválasztott értéket tartalmaz ; a maximálisan megengedett kiválasztott érték %4$s

en: Author %1$d %2$s field contains %3$d words; limit is %4$s words.
hu: A szerző %1$d %2$s mező %3$d kiválasztott értéket tartalmaz ; a maximálisan megengedett kiválasztott érték %4$s.

en: Author %1$d %2$s field is required
hu: A  %1$d %2$s szerző mező kötelező

en: Author %1$d %2$s field value is invalid: %3$s
hu: A szerző %1$d %2$s mező értéke érvénytelen: %3$s

en: Author %d missing last name
hu: A %d szerző vezetékneve  hiányzik

en: Author Comments
hu: Szerzők megjegyzései

en: Author Password Reset
hu: Szerző jelszavának törlése

en: Author Rebuttal
hu: Szerző fellebbezés

en: Author who will serve as the point of contact for correspondence about the submission.
hu: A beküldött dolgozatért felelős kapcsolattartó szerző.

en: Author(s)
hu: Szerző(k)

en: Authors
hu: Szerzők

en: Authors information missing.
hu: A szerző adatai hiányoznak.

en: Balanced theory and practice
hu: Kiegyensúlyozott elméleti és gyakorlati ismereteket tartalmaz

en: Bank Transfer
hu: Banki átutalás

en: Best Sub.
hu: Legjobb dolgozat

en: Bid
hu: Ajánlat

en: Bid on Submissions
hu: Licit a bejelentett dolgozatokra

en: Bid saved
hu: Ajánlat elmentve

en: Bidding
hu: Ajánlattétel

en: Bidding is not open
hu: Az ajánlattétel nem aktív

en: Bids saved
hu: Ajánlatok elmentve

en: Billing Address
hu: Számlázási cím

en: Biography
hu: Életrajz

en: CAPTCHA Check
hu: CAPTCHA ellenőrzés

en: CAPTCHA verification failed
hu: Sikertelen CAPTCHA ellenőrzés

en: Cancel Changes
hu: Változások elvetése

en: Card Code (CVV)
hu: Hitelkártya kód (CVV)

en: Card Expiration
hu: Hitelkártya érvényességi dátuma

en: Card Number
hu: Hitelkártya száma

en: Cardholder Name
hu: Hitelkártya tulajdonosa

en: Category
hu: Kategória

en: Chair
hu: Főszervező

en: Change Password
hu: Jelszó módosítás

en: Check
hu: Ellenőrzés

en: Check Status
hu: Dolgozat állapota

en: Check Status is not available.
hu: Állapot lekérdezése nem megengedett.

en: Check as many as appropriate
hu: Válasszon ki annyit, amennyi megfelelő

en: Check this box when you have finished the review for this submission.  This is used only to track how many outstanding reviews there are.  You will still be able to edit this review after checking this box, until the review deadline date.
hu: Ha befejezte a feltöltött dokumentum bírálatát, jelölje ki ezt a négyzetet. Ezt csak arra használjuk, hogy kövessük a még  folyamatban levő bírálatok számát. A bejelölés után is szerkesztheti ezt a bírálatot a határidő lejártáig.

en: Check to highlight session
hu: Jelölje be a munkamenet kiemeléséhez

en: City
hu: Helység

en: Clarity to present understanding
hu: Tisztázza a jelenlegi tudást

en: Clear Accept: Content, presentation, and writing meet professional norms; improvements may be advisable but acceptable as is
hu: Határozottan elfogadható: a tartalom, a fogalmazásmód a szakmai elvárásoknak megfelelő;  javítások ajánlottak viszont a dolgozat ebben a formában is elfogadható

en: Clicking the button below will result in your submission being withdrawn.
hu: Az alábbi gombra kattintva a (z) dolgozat nevét visszavonja.

en: Comments
hu: Megjegyzések

en: Comments for the Authors
hu: Megjegyzések a szerzők részére

en: Comments for the Program Committee (authors will not see these comments)
hu: Megjegyzések a bíráló bizottság részére (a szerzők nem láthatják a megjegyzéseket)

en: Comments to Chair
hu: Megjegyzések a konferencia Főszervezőjének

en: Committee Comments
hu: A bizottság megjegyzései

en: Committee Member
hu: Bizottsági tag

en: Committee Member Profile Updated
hu: Bizottsági tag profilja frissítve

en: Committee Signup
hu: Program bizottság regisztrálása

en: Committee sign-in is closed
hu: Bizottsági tagok bejelentkezése zárult

en: Committee sign-up is closed
hu: A bizottsági regisztrálás lezárult

en: Completed
hu: Kész

en: Conceptualization
hu: Konceptuális

en: Confirm
hu: Megerősítés

en: Consent
hu: Beleegyezik

en: Constructive comments to the author(s) would be appreciated.
hu: Tegyenek a szerző(k) részére építő jellegű megjegyzéseket.

en: Contact Author
hu: Kapcsolattartó szerző

en: Contact author email does not seem valid
hu: Kapcsolatért felelős szerző e-mail címe helytelennek tűnik

en: Contact author invalid
hu: Kapcsolatért felelős szerző helytelen

en: Content
hu: Tartalom

en: Contributor Role
hu: Közreműködő szerepe

en: Copyright &copy;%1$s-%2$s <a href="%3$s" target="_blank">%4$s</a>
hu: Szerzői jog &copy;%1$s-%2$s <a href="%3$s" target="_blank">%4$s</a>

en: Copyright&copy;%1$s-%2$s <a href="%3$s" target="_blank">%4$s</a>
hu: Szerzői jóg &copy;%1$s-%2$s <a href="%3$s" target="_blank">%4$s</a>

en: Country
hu: Ország

en: Create My Program
hu: Hozza létre a Saját Programomat

en: Credit Card
hu: Hitelkártya

en: Current Password
hu: Jelenlegi jelszó

en: Current password is not correct
hu: A jelenlegi jelszó nem helyes

en: Data curation
hu: Adatvédelem

en: Delete Author
hu: Szerző törlése

en: Delete Author %1$d
hu: A %1$d szerző törlése

en: Delete Review Assignments
hu: Törlés ellenőrzési feladatok

en: Delete review data and unassign review(s)?
hu: Vélemény törlése adatok és hozzárendelés véleménye?

en: Department/Division
hu: Tanszék/Egység

en: Discussant
hu: Hozzászóló

en: Discussants
hu: Vitavezetőket

en: Discussion
hu: Megbeszélés

en: Discussion Options
hu: Megbeszélés beállítások

en: Discussion Post Notification
hu: Megbeszélés, hozzászólás értesítő

en: Discussion Threads
hu: Megbeszélés témák

en: Discussions are closed
hu: A megbeszélések lezárultak

en: Discussions are currently closed
hu: A viták jelenleg le vannak zárva

en: Don't know
hu: Nem tudom

en: Download
hu: Letöltés

en: Download All
hu: Minden letöltése

en: Edit Submission
hu: Dolgozat szerkesztése

en: Either the submission does not exist, or you have not been assigned it for review.  If this is in error, please contact the <a href="mailto:%s?subject=Review error">Chair</a>.
hu: A feltöltött dokumentum nem létezik vagy nincs az Ön számára kijelölve. Ha úgy gondolja, hogy ez hiba, vegye fel a kapcsolatot a <a href="mailto:%s?subject=Review error">főszervezővel</a>.

en: Email
hu: E-mail

en: Email Chair
hu: Levélküldés az konferencia főszervezőjének

en: Email Notification:
hu: E-mail értesítések:

en: Email Reviewers
hu: Küldjön e-mailt a bírálóknak

en: Email Submissions
hu: A feltöltött dokumentumok küldése e-mailen

en: Email Username
hu: Felhasználónév küldése e-mailben

en: Email address entered is invalid
hu: Érvénytelen e-mail cím

en: Email does not match username.
hu: Az e-mail cím nem egyezik a felhasználó névvel.

en: Email everyone in the above session
hu: Küldjön mindenkit a fenti munkamenetben

en: Email me a copy of this review
hu: Küldje el nekem e-mailben ennek a bírálatnak a másolatát

en: Emails will be sent to:
hu: A megerősítést a következő címre küldik:

en: Enter
hu: Belépés

en: Enter keycode below and click the <em>Preview</em> button to preview the program.  Access is granted to the main program page only.
hu: A programfüzet megtekintéséhez írja be az alábbi kódot és kattintson az <em>Előnézet</em> gombra.  Csak a fő programfüzet oldal elérhető.

en: Enter your current password and click the <em>Update Profile</em> button
hu: Írja be a jelszavát és kattintson a <em>Profil frissítés</em> gombra

en: Error assigning submission %1$d to reviewer %2$d.
hu: Hiba történt a %1$d feltöltött dokumentum a %2$d bírálóhoz való hozzárendelésekor.

en: Error checking for submissions
hu: A feltöltött dokumentum ellenőrzése

en: Error checking submission ID
hu: A beadott dokumentum azonosítójának ellenőrzése

en: Facebook Page
hu: Facebook oldal

en: Familiarity
hu: Jártasság

en: Fields not correctly filled out
hu: Helytelenül kitőltött mezők

en: File
hu: Állomány

en: File Retrieval
hu: Fájl visszanyerés

en: File did not upload properly
hu: Hiba történt az állomány feltöltése során

en: File does not exist
hu: Az állomány nem létezik

en: File format invalid
hu: Érvénytelen állományformátum

en: File is not available
hu: Az állomány nem elérhető

en: File missing
hu: Hiányzó állomány

en: File size limit is %s.
hu: A fájlméret korlátozása %s.

en: File size too large
hu: Az állomány mérete túl nagy

en: File type
hu: Állomány típus

en: File type access is not available
hu: Tilos az állomány típusának elérése

en: File upload is not available
hu: Állományfeltöltés nem áll a rendelkezésre

en: File uploaded does not match format selected
hu: A feltöltött állomány nem felel meg a kiválasztott állományformátumnak

en: File uploaded does not match format selected.  Please re-check and try again.  If you are unable to upload the file, contact the Chair.
hu: A feltöltött állomány nem felel meg a kiválasztott állományformátumnak. Kérjük ellenőrizze és próbálja újra feltölteni. Amennyiben így sem sikerül feltölteni az állományt, kérjük forduljon a konferencia Főszervezőjéhez.

en: File viewing is not available
hu: Az állomány megtekintése nem engedélyezett

en: Files may no longer be viewed
hu: Az állományok már nem megtekinthetők

en: Filter
hu: Szűrő

en: First Name
hu: Keresztnév

en: First/Given Name
hu: Keresztnév

en: Following is a copy of your review for submission number [:sid:] submitted to [:OC_confName:].  Note that you will receive this email even if an error occurred during submission.
    
    [:fields:]
hu: Alább megtalálja a [:sid:] számú feltöltött dokumentum bírálatának egy másolatát,a melyet [:OC_confName:]-ba töltött fel. Megjegyzés: akkor is megkapja ezt a levelet, ha hiba történt feltöltés közben.
    
    [:fields:]

en: Formal Analysis
hu: Formai elemzés

en: Format
hu: Formátum

en: Full Program
hu: Teljes program

en: Funding acquisition
hu: Finanszírozás megszerzése

en: General Information
hu: Általános információk

en: Go
hu: Tovább

en: Go to first new post
hu: Lépjen az első új küldeményre

en: Have a keycode?
hu: Rendelkezik kulcskóddal?

en: High
hu: Magas

en: High / Very Interested
hu: Magas szintű / Nagyon érdekelt

en: Highly practical
hu: Erősen gyakorlati jellegű

en: Highly theoretical
hu: Erősen elméleti

en: Honorific
hu: Tiszteletbeli

en: However as not all required questions were answered, the review was not marked as completed.
hu: Mivel nincs minden megkövetelt kérdés megválaszolva, a bírálatot nem jelöltük befejezettnek.

en: However, we were unable to update the database.
hu: Mindamellett, nem sikerült frissítenünk az adatbázist.

en: However, we were unable to update the format.
hu: Ugyanakkor nem tudtuk frissíteni a formátumot.

en: I consent to the collection and use of my personal information, including receiving emails, consistent with the Privacy Policy linked above.
hu: Hozzájárulok ahhoz, hogy személyes adataim gyűjtése és felhasználása, beleértve az e-mailek fogadását, a Adatvédelmi irányelveinkhez szerint.

en: I consent to the collection of my personal information and to receive emails about the message below.
hu: Elfogadom személyes adataim gyűjteményét, és e-maileket kapok erről az üzenetről.

en: I have also obtained the consent of all other individuals whose information I provide.
hu: Szereztem más személyek beleegyezését is, akikért információt nyújtok.

en: I have completed the review
hu: Befejeztem a bírálatot

en: ID
hu: Azonosító

en: IEEE eCopyright
hu: IEEE elektronikus licenc

en: If from reading the submission you know who the author is, how different is this from earlier submissions on the same topic by the same author? That is, is it the same as or a slight modification of other submissions, with little or no new information
hu: Amennyiben a dolgozat olvasásakor kiderül a szerző(k) identitása, mennyire különbözik a dolgozat az előzőleg benyújtott dolgozatoktól? Ugyanaz, kis mértékben módosított az előző dolgozathoz képest, tartalmaz-e új információt

en: If the download does not begin automatically, <a href="%s">click here to download</a>.
hu: Amennyiben a letöltés nem indul automatikusan, kattintson <a href="%s">ide</a>.

en: If you are already signed into OpenConf, you may view and reply to the post at:
hu: Amennyiben be van jelentkezve az OpenConf rendszerbe, megtekintheti vagy válaszolhat a hozzászóláshoz itt:

en: If you click the "<em>forgot</em>" links, we will be glad to help you out.
hu: Ha az "<em>elfelejtettem</em>" hivatkozásokra kattint, örömmel kisegítjük.

en: If you do not have a password, enter your email address and click the "Reset Password" button
hu: Ha nem rendelkezik jelszóval, adja meg e-mail címét és kattintson a "Jelszó visszaállítása alaphelyzetbe" gombot

en: If you have any questions, please contact the <a href="mailto:%1$s?subject=%2$s Committee Sign Up Question">Chair</a>
hu: Ha bármilyen kérdése van lépjen kapcsolatba a <a href="mailto:%1$s?subject=%2$s Bizottság regisztrálás kérdés">Főszervezővel</a>

en: If you would like to create a personalized program, check the boxes next to the sessions you would like to attend, then click the Create My Program button at the bottom of the page.  You may then save or print your personalized program through your browser.
hu: Amennyiben szeretne egy testreszabott személyes programot kialakítani, kérjük jelölje ki azon szakosztályok melletti mezőket, amelyeken részt szeretne venni. Ezután kattintson a Hozza létre a Saját Programomat nyomógombra a lap alján. A böngészőből lementheti, vagy nyomtathatja a programot.

en: In Conflict
hu: Konfliktus helyzet

en: Incorrect username or password.  Please try again below or <a href="%s">click here to reset your password</a>.
hu: Helytelen felhasználó név vagy jelszó. Próbálja meg ismét alább vagy <a href="%s">kattintson ide a jelszó átállításához</a>.

en: Incorrect username or password.  Please try again.  If you continue to have a problem signing in, please contact the <a href="mailto:%s?subject=sign-in problem">Chair</a>.
hu: A felhasználó név és/vagy jelszó helytelen. Próbálja meg ismét. Ha továbbra sem tud bejelentkezni, lépjen kapcsolatba a <a href="mailto:%s?subject=sign-in problem">főszervezővel</a>.

en: Info
hu: Információ

en: Initiate Submission
hu: Dolgozat bejelentése

en: Invalid credentials
hu: Érvénytelen hitelesítő adatok

en: Invalid file type
hu: Érvénytelen állomány típus

en: Invalid file type selected
hu: Érvénytelen állomány típus van kiválasztva

en: Invalid proceedings selection
hu: Érvénytelen konferenciakötet választás

en: Invalid program request
hu: Érvénytelen program kérés

en: Invalid request
hu: Érvénytelen kérés

en: Invalid submission
hu: Érvénytelen dolgozat

en: Invalid submission ID
hu: Érvénytelen beküldött dolgozat azonosító

en: Invalid submission ID or format.
hu: Helytelen formájú vagy értékű azonosító.

en: Invalid submission file: %s
hu: Helytelen feltöltött fájl: %s

en: Invalid submission or bid
hu: Érvénytelen beadott dokumentum vagy ajánlat

en: Invalid thread ID
hu: Érvénytelen szálazonosító

en: Investigation
hu: Vizsgálat

en: Is the submission length appropriate
hu: A dolgozat mérete megfelelő

en: Is this submission a candidate for the best submission award
hu: Javasolja-e a dolgozatot a legjobb dolgozatnak járó díj elnyerésére

en: It appears you were filling out a review form -- by signing back in right now with the same username, you will have the option to save the review.
hu: Úgy tűnik, hogy Ön egy bírálat űrlapot töltött ki &#8211; mivel ugyanazzal a felhasználó névvel jelentkezett be, lehetősége van arra, hogy elmentse a bírálatot.

en: Keycode
hu: Kulcskód

en: Keywords
hu: Kulcsszavak

en: Language
hu: Nyelv

en: Last Name
hu: Vezetéknév

en: Last Post
hu: Utolsó küldemény

en: Last Update
hu: Utolsó frissítés

en: Last/Family Name
hu: Vezetéknév

en: Leave these fields blank if you do not want to change the password
hu: Hagyja üresen a mezőket, ha nem szeretne jelszót módosítani

en: Legend:
hu: Jelmagyarázat:

en: Length
hu: Hossz

en: LinkedIn Page
hu: LinkedIn oldal

en: Links open in a new window
hu: A linkek új ablakban nyílnak meg

en: List of submissions made
hu: Feltöltött dokumentumainak a listája

en: Location
hu: Hely

en: Low
hu: Alacsony

en: Low / No Expertise
hu: Alacsony / Nincs szakértelem

en: Make Payment
hu: Fizetés

en: Make Submission
hu: Dolgozat bejelentése

en: Make the changes you want below, then enter your password for verification and click the <em>Update Profile</em> button at the bottom.
hu: Írja be az alábbi mezőkbe a változtatásokat, utána a jelszavát ellenőrzésre és kattintson a <em>Profil frissítés</em> gombra  a lap alján.

en: Marginal Tend to Accept: Content has merit, but accuracy, clarity, completeness, and/or writing should and could be improved in time
hu: Határeset elfogadáshoz: értékes tartalom, de a pontosság, érthetőség, teljesség és a fogalmazásmód további javításokat igényel

en: Marginal Tend to Reject: Not as badly flawed; major effort necessary to make acceptable but content well-covered in literature already
hu: Határeset elutasításhoz: felületes hibák; jelentős erőfeszítéssel a tartalmilag elfogadható, viszont a tartalom a szakirodalomban jól dokumentált

en: Maximum number of authors allowed by the Chair reached
hu: A Főszervező által engedélyezett maximális számú szerző elérve

en: Medium / Topic Knowledge
hu: Közepes / Tematika ismeret

en: Member Home
hu: Felhasználó kezdőlap

en: Member ID %d
hu: Tagság azonosító %d

en: Message
hu: Üzenet

en: Methodology
hu: Módszertan

en: Mobile Program
hu: Mobil Program

en: Moderate
hu: Közepes

en: Moderately different from other submissions
hu: Mérsékelten különbözik más beadott dolgozatoktól

en: Move Author Down
hu: Szerző mozgatása le

en: Move Author Up
hu: Szerző mozgatása fel

en: Must Accept: Candidate for outstanding submission. Suggested improvements still appropriate
hu: Kötelezően elfogadandó: kiváló dolgozatok közé sorolható. A javasolt módosítások helyénvalóak

en: My %s Program
hu: A %s saját programom

en: NOT uploaded
hu: Nincs feltöltve

en: Name
hu: Név

en: New Advocate Assignment(s)
hu: Új bírálók hozzárendelése

en: New Password
hu: Új jelszó

en: New Reviewer Assignment(s)
hu: Új szakértők hozzárendelése

en: New assignments have been made for you to advocate in the [:OC_confName:] OpenConf system:
    
    
    [:assignments:]
    
    Thank you.
hu: Új dolgozatokat kapott bírálásra a [:OC_confName:] OpenConf rendszerben.
    
    
    [:assignments:]
    
    Köszönjük.

en: New assignments have been made for you to review in the [:OC_confName:] OpenConf system:
    
    
    [:assignments:]
    
    Thank you.
hu: Új dolgozatokat kapott véleményezésre a [:OC_confName:] OpenConf rendszerben.
    
    
    [:assignments:]
    
    Köszönjük.

en: New information
hu: Újszerű információ

en: New perspective, issue, or problem definition
hu: Új perspektíva, kérdésmegfogalmazás vagy probléma felvetés

en: No
hu: Nem

en: No assignments found
hu: Nem feladatok találhatók

en: No author rebuttal
hu: Nincs szerzői fellebbezés

en: No comments have been posted yet.
hu: Nincs elküldött megjegyzés.

en: No program sessions were selected.
hu: Nincs kiválasztott szakosztály.

en: No rebuttal made
hu: Nincs fellebbezés

en: No reviewers have provided follow up comments
hu: Egyetlen bíráló sem tett utólagos megjegyzést

en: No reviewers have signed up yet
hu: Egy véleményező sem iratkozott még be

en: No reviews found
hu: Nincs véleményezés

en: No submissions are available
hu: Nincsenek Ön által elérhető feltöltött dokumentumok

en: No submissions have been made yet.
hu: Még nincsenek feltöltött dokumentumok.

en: Not much
hu: Nem sok

en: Note that if the above web address is broken across multiple lines, you will need to copy/paste into one line.
hu: Megjegyzés: ha a fenti honlap cím több sorba van tördelve, egy sorba kell azt másolni.

en: Note that if your session times out, you may not receive an email; you should log back in right away to recover the review.
hu: Megjegyzés: ha az Ön szessziója lejár, nem fog e-mailt kapni; be kell ismét jelentkeznie a bírálat helyreállításához.

en: Note that if your session times out, you will not receive an email; instead you should log back in right away to recover the review.
hu: Megjegyzés: ha az Ön szessziója lejár, nem fog e-mailt kapni; be kell ismét jelentkeznie a bírálat helyreállításához.

en: Note: <b>bold</b> submission titles indicate ones assigned to you
hu: Megjegyzés: a <b>kövérített</b> dokumentum címek az Önnek kijelölt dokumentumokat jelzik

en: Note: Session times out after %d minutes of inactivity
hu: Megjegyzés: a szesszió lejár amennyiben %d percig nem használja a honlapot

en: Nothing found
hu: Nincs találat

en: Notification sent to %1$s (%2$d)
hu: Értesítés elküldve %1$s (%2$d)

en: Notification:
hu: Értesítés:

en: Notify Reviewer(s)
hu: Véleményező(k) értesítése

en: Off
hu: Kikapcsolva

en: On
hu: Bekapcsolva

en: Once you submit the form, payment information will be displayed.
hu: Miután elküldi a nyomtatványt, megjelenítjük a fizetésre vonatkozó információkat.

en: One or more author's data skipped.  Please enter authors sequentially.
hu: Egy vagy több szerző adatai kimaradtak. Kérjük írja be a szerzőket egymás után.

en: One or more files were not found or too large to include in the ZIP archive.
hu: Egy vagy több állomány nem található, vagy igen nagy méretű és nem sűríthető.

en: Option(s):
hu: Opció(k):

en: Optional Comments
hu: Opcionális megjegyzések

en: Options saved
hu: Opciók elmentve

en: Organization
hu: Intézmény

en: Other
hu: Egyéb

en: Overall Value Added to the Field
hu: A szakterülethez hozzáadott teljes érték

en: PC Comments
hu: Program bizottság megjegyzései

en: Password
hu: Jelszó

en: Password entered is not valid for submission ID %s
hu: A beírt Jelszó nem érvényes a %s azonosítójú dolgozathoz

en: Password must be at least %d characters
hu: A jelszó legalább %d karaktert kell tartalmazzon

en: Password must be entered twice
hu: A jelszót kétszer kell megadni

en: Passwords entered do not match
hu: A megadott jelszavak nem egyeznek meg

en: Payment Information
hu: Fizetésre vonatkozó információk

en: Payment Type
hu: Fizetés típus

en: Pending
hu: Folyamatban levő

en: Per your request, here is a list of submissions made to the %s OpenConf system with you listed as the contact:
hu: A kérésére az alábbi lista tartalmazza az %s OpenConf rendszerbe feltöltött dolgozatokat, amelyekben Ön a kapcsolattartó szerző:

en: Per your request, we have issued you a new password for accessing the %s OpenConf system.  The new password is:
hu: A kérésére kiállítottunk egy új jelszót a  %s OpenConf rendszerbe való belépéshez. Az új jelszó:

en: Personal Info
hu: Személyes információk

en: Photo
hu: Fotó

en: Photo Link
hu: Fotó Link

en: Please <a href="%1$s">try again</a>.  If the problem persists, contact the <a href="mailto:%2$s?subject=File Upload failed">Chair</a>
hu: Kérem <a href="%1$s">próbálja újra</a>. Ha a hiba megmarad, értesítse a <a href="mailto:%2$s?subject=File Upload failed">Főszervezőt</a>

en: Please check back
hu: Kérjük, látogasson vissza később

en: Please check over your entries, making sure everything is filled out.  When ready, click on the Initiate Submission button below once.
hu: Kérjük ellenőrizze, hogy minden mező ki van-e töltve. Ha igen, akkor nyomja meg a Dokumentum Beadása gombot.

en: Please check over your entries, making sure everything is filled out.  When ready, click on the Make Submission button below once.
hu: Kérjük ellenőrizze, hogy minden mező ki van-e töltve. Ha igen, akkor nyomja meg egyszer a Dokumentum Beadása gombot.

en: Please check the following:
hu: Kérjük, ellenőrizze a következőket:

en: Please complete your review first
hu: Kérjük, előbb fejezze be a bírálatot

en: Please contact the <a href="mailto:%1$s?subject=%2$s">Chair</a>.
hu: Kérjük vegye fel a kapcsolatot a <a href="mailto:%1$s?subject=%2$s">Főszervezővel</a>.

en: Please contact the <a href="mailto:%1$s?subject=OpenConf problem&body=%2$s">Chair</a>.
hu: Kérjük vegye fel a kapcsolatot a <a href="mailto:%1$s?subject=%2$s">Főszervezővel</a>.

en: Please contact the Chair with any questions.
hu: Kérjük forduljon bizalommal bármilyen kérdéssel a Főszervezőhöz.

en: Please contact the system administrator.
hu: Kérjük vegye fel a kapcsolatot a rendszergazdával.

en: Please correct the following:
hu: Kérjük, javítsa ki a következőket:

en: Please enter a password you will remember. The submission ID, which you will receive via email upon submission of this form, along with this password will allow you to make future changes to this submission.
hu: Írjon be egy jelszót, és emlékezzen rá. Az e-mailben elküldött jelszó és azonosító szám felhasználásával módosíthatja az adatokat.

en: Please enter the email you registered with below
hu: Kérjük írja be a regisztrálásnál használt e-mail címet

en: Please enter your email address below and click on <em>Email Submissions</em>.  We will then email you a list of submissions for which you are the contact author.
hu: Kérjük írja be az e-mail címét és kattintson a <em>Feltöltött dokumentum küldése e-mailen</em> gombra. A rendszer elküldi e-mailen azon feltöltött dokumentumok listáját, amelyekben Ön kapcsolattartó szerzőként szerepel.

en: Please enter your submission id and the contact author's email below
hu: Kérjük írja be alább a beadott dokumentum azonosítóját és a kapcsolattartó szerző e-mail címét

en: Please enter your username and the email you registered with below
hu: Kérjük írja be a felhasználó nevét és a regisztrációkor használt e-mail címet

en: Please fill in all fields.
hu: Kérjük töltsön ki minden mezőt.

en: Please fill out this form completely.
hu: Kérjük töltse ki teljesen a nyomtatványt.

en: Please go back and check that the correct submission ID and password were entered.
hu: Kérjük térjen vissza és ellenőrizze, hogy helyesen töltötte ki az Azonosító és Jelszó mezőket.

en: Please go back and select at least one submission and one reviewer
hu: Kérem lépjen vissza és jelöljön ki legalább egy feltöltött dokumentumot és egy véleményezőt

en: Please have your file ready to upload before clicking the button below.  You will have %d minutes to upload the file once you click the button.
hu: Készítse elő a feltöltendő állományt mielőtt az alábbi gombra kattintana. %d perce van a feltöltésre a gomb megnyomása után.

en: Please select proceedings to view:
hu: Kérem válasszon konferenciakötetet megtekintésre:

en: Position
hu: Munkahelyi beosztás

en: Position/Title
hu: Munkahelyi beosztás/Cím

en: Post Comment
hu: Megjegyzés küldése

en: Postcode/Zip
hu: Irányító szám

en: Posts
hu: Küldemények

en: Powered by <a href="%1$s" target="_blank">%2$s</a><sup>&reg;</sup>
hu: Müködteti a <a href="%1$s" target="_blank">%2$s</a><sup>&reg;</sup>

en: Presenter
hu: Bemutató személy

en: Preview
hu: Előnézet

en: Preview Comment
hu: Megjegyzés előnézet

en: Preview Post
hu: Hozzászólás előnézet

en: Prior Work Diff.
hu: Különbség az előző munkákhoz képest

en: Privacy Policy
hu: Adatvédelmi irányelvek

en: Probable Reject: Basic flaws in content or presentation or very poorly written
hu: Valószínűleg visszautasítható: alapszintű tartalmi hibák, vagy nem megfelelően megírt dolgozat

en: Proceed with withdrawing submission?
hu: Folytassa a feltöltött dokumentum visszavonását?

en: Proceedings
hu: Konferenciakötet

en: Proceedings are not available
hu: A konferenciakötet még nem elérhető

en: Processing...
hu: Feldolgozás alatt ...

en: Program
hu: Programfüzet

en: Program Committee
hu: Program bizottság

en: Program Committee Signup
hu: Program bizottság regisztrálása

en: Program Preview
hu: Programfüzet előnézet

en: Program is not available
hu: A programfüzet nem elérhető

en: Program is not available.
hu: A programfüzet nem elérhető.

en: Project administration
hu: Projekt adminisztráció

en: Re-enter Password
hu: Kérjük gépelje be újból a jelszavát

en: Re-uploading a review file for a submission will replace the existing file.
hu: A bírálati állomány ismételt feltöltése helyettesíti a már létező állományt.

en: Reasons must be included for all submissions, because they help us determine what to do when reviewers disagree with each other.
hu: Minden dolgozat esetében indoklást is kérünk, hogy dönteni tudjunk olyan esetben amikor a bírálók véleménye különbözik.

en: Rebuttal
hu: Fellebbezés

en: Rebuttal Update
hu: Fellebbezés frissítés

en: Rebuttal not found
hu: Az utólagos fellebbezés nem található

en: Rebuttals
hu: Fellebbezések

en: Receive email notification whenever a post is made for a submission you are assigned to
hu: A kiosztott dolgozathoz érkező új hozzászólás esetén e-mail értesítést kap

en: Recom.
hu: Ajánlás

en: Recommendation
hu: Ajánlás

en: Recommendation has been submitted.
hu: Az ajánlat beküldése megtörtént.

en: Redirecting... Click <a href="%s">here</a> if page does not update automatically in 10 seconds.
hu: Átirányítás... Kattintson <a href="%s">ide</a> ha weblap nem frissitődik automatikusan 10 másodperc alatt.

en: Reject: Content inappropriate to the conference or has little merit
hu: Elutasítva: a dolgozat tartalma nem megfelelő vagy kevés a saját hozzájárulás

en: Relates to the confidence you have in your review
hu: A bírálat megbízhatóságára vonatkozik

en: Request invalid
hu: Érvénytelen kérés

en: Reset Password
hu: Jelszó visszaállítása alaphelyzetbe

en: Resources
hu: Erőforrások

en: Responses
hu: Válaszok

en: Return to Member home page
hu: Térjen vissza a bizottság fő oldalára

en: Return to Recommendation
hu: Visszatérés a Ajánlás

en: Return to Review
hu: Visszatérés a bírálathoz

en: Review
hu: Bírálat

en: Review Committee
hu: Bíráló bizottság

en: Review File
hu: Bírálati állomány

en: Review and Program Committees
hu: Bíráló &amp; Program Bizottságok

en: Review completed
hu: Bírálat befejezve

en: Review has been submitted.
hu: A bírálat fel lett töltve.

en: Review must be completed prior to accessing discussion
hu: A véleményezést véglegesíteni kell a megbeszéléshez való hozzáférés előtt

en: Review not yet completed
hu: A bírálat nincs még befejezve

en: Review of submission [:sid:]
hu: A [:sid:] feltöltött dokumentum bírálata

en: Review(s) Completed
hu: Bírálat befejezve

en: Review(s) for the [:OC_confName:] submission below have been completed:
    
    [:title:]
hu: A bírálat befejeződött a benyújtáshoz:
    
    [:title:]

en: Reviewer
hu: Bíráló

en: Reviewer %s
hu: %s bíráló

en: Reviewer Comments
hu: Bíráló megjegyzései

en: Reviewer Committee Signup
hu: Bíráló bizottság regisztrálása

en: Reviewer Familiarity with Subject Matter
hu: A bíráló jártassága az adott témában

en: Reviewer Follow-up:
hu: Bíráló utólagos megjegyzés:

en: Reviewer ID
hu: A bíráló azonosítója

en: Reviewer ID is invalid.
hu: A bíráló azonosítója érvénytelen.

en: Reviewer file upload is closed
hu: Bírálatok feltöltése lezárva

en: Reviewers
hu: Bírálók

en: Reviewers are not permitted access to this file type
hu: A bírálók nem férhetnek hozzá az ilyen állománytípushoz

en: Reviews
hu: Bírálatok

en: Sample Review
hu: Bírálat példa

en: Sample Review Form - Fill in and submit review by clicking the submission title on main reviewer page
hu: Bírálat űrlap példa - A bíráló központi oldalán a dokumentum címére kattintva  töltse ki és küldje be a bírálatot

en: Save Bids
hu: Ajánlatok mentése

en: Save Options
hu: Opciók mentése

en: Score
hu: Eredmény

en: Search
hu: Keresés

en: See Reviewer Comments
hu: Bírálók megjegyzéseinek megtekintése

en: Select File for Upload
hu: Válassza ki a feltöltendő állományt

en: Select Reviewer(s):
hu: Véleményező(k) kiválasztása:

en: Select Submission(s):
hu: Beadott dokumentum(ok) kiválasztása:

en: Select review file
hu: Válassza ki a bírálati állományt

en: Send Email
hu: E-mail küldés

en: Session Chair
hu: Session elnök

en: Session Chairs
hu: Session elnök

en: Session Chairs and Discussants
hu: Session elnök és vitavezetőket

en: Session Info
hu: Szakosztály információi

en: Session expired.  Please <a href="%s">sign in</a> again.
hu: Az Ön munkamenete lejárt. <a href="%s">Jelentkezzen be</a> ismét.

en: Session is not available
hu: A szakosztály nem elérhető

en: Session(s)
hu: Szakosztály(ok)

en: Sessions
hu: Munkamenetek

en: Set
hu: Beállít

en: Settings prohibit viewing additional submission information
hu: A beállítások tiltják a feltöltött dokumentumok további információinak megjelenítését

en: Should your session timeout while filling out this review, log back in right away as we may be able to recover your review.
hu: Amennyiben az Ön szessziója lejár mialatt ezt a bírálatot kitölti, jelentkezzen be ismét, így visszaállíthatjuk a bírálatát.

en: Sign In
hu: Bejelentkezés

en: Sign Out
hu: Kijelentkezés

en: Sign Up
hu: Feliratkozás

en: Signed in as: %1$s (%2$d)
hu: Bejelentkezve: %1$s (%2$d)

en: Software
hu: Szoftver

en: Speakers
hu: Előadók

en: State/Province
hu: Megye/Tartomány

en: Status
hu: Állapot

en: Student
hu: Diák

en: Subject
hu: E-mail tárgya

en: Submission
hu: Feltöltött dokumentum

en: Submission %1$d assigned to reviewer %2$d.
hu: A %1$d beadott dokumentum a %2$d bírálóhoz van kiosztva.

en: Submission %1$d was already assigned reviewer %2$d.
hu: A(z) %1$ beadott dokumentum már hozzá van rendelve a %2$d véleményezőhöz.

en: Submission Categorization
hu: Beadott dolgozat osztályozása

en: Submission Fee
hu: Részvételi díj

en: Submission ID
hu: Dolgozat azonosító

en: Submission ID %1$d is in conflict with reviewer ID %2$d.
hu: Az  %1$d azonosítójú beadott dokumentum nem összeférhető a %2$d véleményezővel.

en: Submission ID %d Discussion
hu: A %d azonosítójú dolgozat megbeszélése

en: Submission ID %d was not found
hu: A %d azonosítójú feltöltött dokumentum nem található

en: Submission ID %s
hu: A beadott dokumentum azonosítója %s

en: Submission ID %s file uploaded
hu: %s azonosítójú beadott dokumentumhoz tartozó állomány feltöltve

en: Submission ID %s has been uploaded.
hu: A %s azonosítójú beadott dokumentum feltöltve.

en: Submission ID [:sid:]
hu: A beadott dokumentum azonosítója [:sid:]

en: Submission ID [:sid:] file uploaded
hu: [:sid:] azonosítójú beadott dokumentumhoz tartozó állomány feltöltve

en: Submission ID [:sid:] has been uploaded.
    
    [:error:]
hu: A [:sid:] azonosítójú beadott dokumentum feltöltve.
    
    [:error:]

en: Submission ID is invalid
hu: A dolgozat azonosítója érvénytelen

en: Submission ID or contact author's email invalid.
hu: A beadott dolgozat azonosítója vagy a kapcsolattartó szerző e-mail címe helytelen.

en: Submission ID or password entered is incorrect
hu: Hibás dolgozat azonosító vagy jelszó

en: Submission Information
hu: Dolgozat információk

en: Submission Summary
hu: Beadott dokumentum összegzése

en: Submission Title
hu: Feltöltött dokumentum címe

en: Submission Type
hu: Feltöltött dokumentum típusa

en: Submission Update ID [:sid:]
hu: A [:sid:] azonosítójú dokumentum frissítése

en: Submission Withdraw - ID [:sid:]
hu: A [:sid:] azonosítójú feltöltött dokumentum visszavonása

en: Submission [:sid:] Withdrawn
hu: Visszavonult [:sid:] dolgozat

en: Submission edits are no longer available.
hu: A dolgozatok módosítási határideje lejárt.

en: Submission is not available
hu: A beadott dolgozat nem elérhető

en: Submission summary is not available
hu: Beadott dokumentum összegzése nem elérhető

en: Submission withdraw is not available.
hu: A feltöltött dokumentum visszavonása nem engedélyezett.

en: Submissions are closed.
hu: A dolgozatok beadási határideje lejárt.

en: Submissions assigned for review:
hu: A feltöltött dokumentum bírálatra hozzárendelve :

en: Submissions to Advocate:
hu: Bírálatra kész dolgozatok:

en: Submissions to Review:
hu: Bírálatra jelölt feltöltött dokumentumok:

en: Submit
hu: Küldés

en: Submit Changes
hu: Változások elküldése

en: Submit Copyright
hu: Kérjük küldje be a Szerzői jogokra vonatkozó nyomtatványt

en: Submit Follow-up
hu: Utólagos megjegyzés beküldése

en: Submit Rebuttal
hu: Fellebbezés beadása

en: Submit Recommendation
hu: Ajánlás feltöltése

en: Submit Review
hu: Bírálat feltöltése

en: Suffix
hu: Szuffix

en: Supervision
hu: Felügyelet

en: TIP: Use a local text editor to write your review, and then select/copy the information below.  This way, in case of a network outage, you won't lose the review.
hu: Javaslat: Használjon egy szövegszerkesztőt a véleményezés megírására, majd jelölje ki és másolja át az információkat. Ily módon a hálózati hozzáférés megszakadása esetén nem veszíti el a megírt véleményezést.

en: Talks
hu: Bemutatók

en: Telephone
hu: Telefonszám

en: Tends toward practical
hu: Inkább gyakorlati

en: Tends towards theoretical
hu: Inkább elméleti

en: Thank you for signing up for the [:OC_confName:] [:committee:].  Below is the information you provided.  If you have any questions, please contact [:OC_pcemail:] or reply to this email.
    
    [:fields:]
hu: Köszönjük, hogy regisztrált a [:OC_confName:] [:committee:]-ra. Alább megtalálja a megadott adatait. Ha bármilyen kérdése van, lépjen kapcsolatba  [:OC_pcemail:] -val vagy küldjön válaszlevelet erre az e-mailre.
    
    [:fields:]

en: Thank you for signing up.   We have emailed you a confirmation with your information.
hu: Köszönjük, hogy regisztrált. Elküldtük Önnek az adatait tartalmazó visszaigazolást e-mailben.

en: Thank you for your submission to [:OC_confName:].  Below is a copy of the information submitted for your records.
    
    [:fields:]
hu: Köszönjük a beadott dokumentumot a [:OC_confName:]-ra. Az alábbiakban egy másolatot talál a kitőltött információkról.
    
    [:fields:]

en: The ZIP archive has been created, and the download should begin shortly.
hu: A ZIP állomány elkészült, a letöltés hamarosan elindul.

en: The author has made the following rebuttal to the reviews:
hu: A szerző az alábbi fellebbezést nyújtotta be a bírálatokkal szemben:

en: The confirmation email will be sent to:
hu: A megerősítő e-mailt a következő címre küldjük:

en: The file failed to load properly.  Please email it directly to the <a href="mailto:%1$s?subject=%2$s File failed - submission ID %3$s">Chair</a>
hu: Az állomány feltöltése sikertelen. Kérjük forduljon egyenesen a <a href="mailto:%1$s?subject=%2$s Sikertelen állományfeltöltés - dokumentum azonosító %3$s">Főszervezőhöz</a>

en: The file failed to load.
hu: Sikertelen állományfeltöltés.

en: The file failed to load.  Please <a href="%1$s">try again</a>.  If the problem persists, contact the <a href="mailto:%2$s?subject=File Upload failed">Chair</a>
hu: Az állomány feltöltése sikertelen. Kérjük <a href="%1$s">próbálkozzon még egyszer</a>.  Ha a hiba továbbra is fennáll, forduljon a <a href="mailto:%2$s?subject=Sikertelen állományfeltöltés">Főszervezőhöz</a>

en: The keycode entered is incorrect.  Please click on the Back button to try again.  If you are still unable to access the committee sign up page, please contact the Chair.
hu: A beírt kulcs kód nem megfelelő. Kattintson a Vissza gombra és próbálja meg ismét. Amennyiben továbbra sem éri el a bizottság regisztrálási oldalát, kérjük vegye fel a kapcsolatot a főszervezővel.

en: The post follows below.
hu: A hozzászólás alább következik.

en: The program is not ready yet
hu: A programfüzet még nem készült el

en: The submission below has been withdrawn and is no longer assigned to you.
    	
    	[:sid:]. [:title:]
hu: Az alábbi beadvány törölve lett, és Önnek már nincs hozzárendelve.
    	
    	[:sid:]. [:title:]

en: The submission below has been withdrawn at the author's request.  If you did not intend to withdraw the submission, please reply back.
    
    [:submission:]
hu: Az alábbi beadott dokumentumot visszavontuk a szerzők kérésére. Ha nem szándékosan vonta vissza a beadott dokumentumot, kérjük forduljon a Főszervezőhöz.
    
    [:submission:]

en: The submission has been updated.  Below is the information submitted.
hu: Frissítette a beadott dokumentumot. Alább olvashatja  a benyújtott információkat.

en: The transaction failed for the following reason(s):
hu: A tranzakció sikertelen a következő ok(ok) miatt:

en: There are no files available
hu: Nincs megjeleníthető állomány

en: There are no files available for viewing
hu: Nincs megjeleníthető állomány

en: There are no review files available for viewing
hu: Nincsenek megjeleníthető bírálati állományok

en: There are no reviewer comments as of yet
hu: Jelenleg nincsenek bírálói észrevételek

en: There are no submissions available for you to view.
hu: Nincsenek Ön által elérhető feltöltött dokumentumok.

en: There is a %1$d hour timeout for editing the submission.  Please <a href="%2$s">edit submission</a> once again
hu: Adott egy %1$d órás határidő a beadott dokumentum szerkesztésére . Kérjük <a href="%2$s">szerkessze meg a beadott dokumentumot</a> még egyszer

en: There is a %d hour limit to complete updates
hu: Van egy %d órás határidő a frissítések elvégzésére

en: This feature is currently disabled
hu: Ez a funkció jelenleg ki van kapcsolva

en: This submission appears to already have been made; please check your email for a confirmation.
hu: Úgy tűnik, hogy a dokumentum benyújtása már egyszer megtörtént. Kérjük ellenőrizze az e-mail értesítésünket.

en: This submission failed our security check, possibly due to you have signed in again, or a third-party having redirected you here.  Below is the information provided.  If you were attempting to submit a review, print this information out or copy/paste it to a new document so it can be re-entered; then <a href="%s">try again</a>.  If the problem persists, please contact the Chair.
hu: Ez a feltöltés nem ment át a biztonsági ellenőrzésünkön, ennek az lehet az oka, hogy ismét belépett vagy egy harmadik fél átirányította Önt. Alább megtalálja erről az információt. Ha egy bírálatot akart feltölteni, nyomtassa ki ezt az információt, vagy másolja át egy új dokumentumba, hogy később ismét bevihesse; ezután <a href="%s">próbálja meg</a> ismét. Ha a probléma ismétlődik, vegye fel a kapcsolatot a főszervezővel.

en: This submission may not be viewed
hu: A beadott dolgozat nem megtekinthető

en: This website uses cookies to provide essential services only.
hu: Ez a weboldal csak a szükséges szolgáltatásokhoz használja a sütiket.

en: Time Zone
hu: Időzóna

en: Tip: Click on ID, Name, or Reviews on the line below to re-sort this list (page will reload)
hu: Tipp: Kattintson az Azonosító, Név vagy Véleményezésekre az alábbi sorban a lista újrarendezése érdekében (az oldal újratöltődik)

en: Title
hu: Cím

en: Title - click for recommendation form
hu: Cím - kattintson az ajánló űrlapért

en: Title - click for review form
hu: Cím - kattintson a bíráló űrlapért

en: To add more authors, enable JavaScript and reload page.
hu: További szerzők hozzáadásáért engedélyezze a JavaScript-et és töltse újra az oldalt.

en: To help match submissions to reviewers and sessions, please select the area(s) most applicable to your submission
hu: A bírálók hozzárendelésének és a szakosztály helyes kiválasztása érdekében kérjük válassza ki a dolgozatnak legjobban megfelelő témakört

en: To help match submissions to reviewers, please select the area(s) most applicable to your submission
hu: A bírálók hozzárendelésének és a szakosztály helyes kiválasztása érdekében kérjük válassza ki a dolgozatnak legjobban megfelelő témakört

en: Topic
hu: Szakterület

en: Topic Areas
hu: Szakterületek

en: Topic(s)
hu: Témakör(ök)

en: Total
hu: Összesen

en: Totally or largely different from other submissions
hu: Teljes mértékben, vagy nagy mértékben különbözik az előzőleg bejelentett dolgozatoktól

en: Totally or largely identical to other submissions
hu: Teljes mértékben, vagy nagy mértékben eltérő az előzőleg beadott dolgozatoktól

en: Transaction Failed
hu: Sikertelen tranzakció

en: Try again
hu: Próbálkozzon még egyszer

en: Twitter Page
hu: Twitter oldal

en: Type
hu: Típus

en: Unable to add one or more authors or topics.
hu: Nem sikerült hozzáadni egy vagy több szerzőt vagy témakört.

en: Unable to add sessions
hu: Sikertelen a témakör hozzáadása

en: Unable to add topics
hu: Sikertelen a témakör hozzáadása

en: Unable to edit submission
hu: Nem sikerült szerkeszteni a jelentkezést

en: Unable to email notification to <a href="mailto:%1$s">%2$s</a> (%3$d)
hu: Sikertelen értesítő e-mail küldés <a href="mailto:%1$s">%2$s</a> (%3$d)

en: Unable to find submission ID %s
hu: A %s azonosítójú dolgozatot nem sikerült megtalálni

en: Unable to open file to check format
hu: Nem sikerült megnyitni az állományt a formai ellenőrzés elvégzése végett

en: Unable to process request
hu: Nem lehet kiszolgálni a kérést

en: Unable to retrieve author(s) information
hu: Nem sikerült lekérdezni a szerző(k) adatait

en: Unable to retrieve file type
hu: Nem sikerül meghatározni az állomány típusát

en: Unable to retrieve information
hu: Sikertelen információ lekérdezés

en: Unable to retrieve review files
hu: Nem sikerül elérni a bírálatokat tartalmazó állományokat

en: Unable to retrieve session presentation authors
hu: Nem sikerült lekérdezni a szakosztály bemutató szerzőit

en: Unable to retrieve session presentations
hu: Nem sikerült lekérni a szakosztály bemutatóit

en: Unable to retrieve submission
hu: Nem sikerült a beadott dokumentumot lekérni

en: Unable to retrieve submissions
hu: Nem sikerül lekérdezni a beadott dolgozatot

en: Unable to retrieve topic(s) information
hu: Nem sikerült lekérdezni a témakörre vonatkozó információkat

en: Unable to retrieve upload file type
hu: Nem sikerül meghatározni a feltöltött állomány típusát

en: Unable to retrieve upload file types
hu: Nem tudom lekérni a feltöltendő állomány típusát

en: Unable to save bid
hu: Nem sikerült az ajánlatot elmenteni

en: Unable to setup session to view review files
hu: Nem lehet beállítani a szessziót a bírálandó fájlok megtekintéséhez

en: Unable to store file
hu: Nem sikerül tárolni az állományt

en: Unable to update authors or topics (2)
hu: Nem sikerült frissíteni a szerzőket vagy a témaköröket (2)

en: Unable to update format.  Try again or notify Chair.
hu: Nem sikerül frissíteni a formátumot. Próbálja meg még egyszer vagy értesítse a Főszervezőt.

en: Unable to update password
hu: Sikertelen jelszó módosítás

en: Unable to update submission
hu: Nem sikerült frissíteni a dolgozatot

en: Unable to update topics
hu: Nem sikerült frissíteni a témakört

en: Unable to verify file upload.
hu: Állomány feltöltésének ellenőrzése sikertelen.

en: Unable to verify whether submission has already been made
hu: Nem lehetséges ellenőrizni, hogy a beadott dokumentum létezik-e már

en: Unable to view file
hu: Nem lehet megtekinteni az állományt

en: Unassign Reviews
hu: Unassign Vélemények

en: Unsure
hu: Bizonytalan

en: Update Profile
hu: Profil frissítés

en: Upload File
hu: Dolgozat feltöltése

en: Upload Review File
hu: Bírálat feltöltése

en: Upload Review Files
hu: Töltse fel a bírálatot tartalmazó állományokat

en: Upload Type
hu: Feltöltés típus

en: Upload a submission review file
hu: Bírálati állomány feltöltése

en: Upon payment receipt, a submission ID will be provided, which along with the password specified below, will allow you to edit and complete the submission.
hu: A fizetési bizonylat mellett egy feltöltési azonosítót is kiállítunk, amely az alább megadott jelszóval felhatalmazza arra, hogy elvégezze a dolgozat feltöltését.

en: Useful for your own record or in case there is some kind of error during updating.
hu: Ez hasznos az Ön feljegyzései számára vagy arra az esetre, ha hiba történik frissítés közben.

en: Username
hu: Felhasználó név

en: Username Recovery
hu: Felhasználó név visszaszerzése

en: Username and/or password not valid.  Please try again.  If you continue to have a problem signing in, please <a href="../author/contact.php">contact the Chair</a>.
hu: Érvénytelen Felhasználónév és/vagy jelszó. Kérjük próbálkozzon még egyszer. Amennyiben továbbra sem sikerül bejelentkezni, forduljon a <a href="../author/contact.php">Főszervezőhöz</a>.

en: Username is already taken; select a different username (or <a href="%s">Sign In</a> if you already registered)
hu: A felhasználónév már foglalt; válasszon más felhasználó nevet (vagy <a href="%s">Jelentkezzen be</a> amennyiben már regisztrált felhasználó)

en: Username must be between %1$d and %2$d characters: letters, numbers, period, hyphen, @
hu: A felhasználónév hossza %1$d és %2$d között kell legyen: tartalmazhat betűket, számokat, vesszőt, kötőjelet vagy @ karaktert

en: Validation
hu: Érvényesítés

en: Valuable confirmation of present knowledge
hu: Értékes megerősítése a jelenlegi ismereteknek

en: Value
hu: Érték

en: View Assignments
hu: Kilátás feladatok

en: View File
hu: Állomány megtekintése

en: View Proceedings
hu: Konferenciakötet megtekintése

en: View Review Files
hu: Bírálati állományok megtekintése

en: View Reviewer Comments
hu: Bírálók megjegyzésének a megjelenítése

en: View Submission
hu: Alkalmazás megtekintése

en: View Submissions
hu: Feltöltött dokumentumok megjelenítése

en: Visualization
hu: Megjelenítés

en: We are generating a ZIP archive of the files.  Please do not close this page.  Once the ZIP archive is created, you will be prompted to save the file.
hu: Az állományok sűrítése folyamatban van. Kérjük ne zárja be ezt az oldalt. Amint az archívum elkészül, figyelmeztetést kap, hogy letölthesse.

en: We are still waiting for the list of topics to be finalized before opening up for submissions. Please check back later.
hu: Továbbra is várjuk a témakörök véglegesítését a Főszervezőtől a dokumentumok feltöltéséhez. Térjen vissza később.

en: We could not record your rebuttal.  It is displayed above so you may copy it and try again
hu: Fellebbezését nem sikerült bejegyezni. A fenti fellebbezést lemásolva újra próbálkozhat

en: We did not find any submissions where the contact author's email is %s
hu: Nem találtunk olyan dolgozatot amelynek a kapcsolattartó szerző e-mail címe %s

en: We encountered a problem withdrawing your submission.  Please contact the Chair.
hu: Hiba történt a beadott dokumentum visszavonásánál. Kérjük forduljon a Főszervezőhöz.

en: We have emailed the list of submissions for which you are the contact author.
hu: Elküldtük e-mailen azon dolgozatok listáját amelyeknél Ön kapcsolattartó szerzőként szerepel.

en: We have emailed you a new password.
hu: Elküldtük e-mailen az Ön új jelszavát.

en: We have emailed you a new password.  Once you receive it, please <a href="%s">sign in</a> and change it.
hu: Elküldtünk Önnek egy új jelszót e-mailben. Amint megkapta, <a href="%s">lépjen be</a> és változtassa meg.

en: We have emailed your username.  Once you receive it, you may <a href="%s">sign in here</a>.
hu: Elküldtük  Önnek a felhasználó nevét. Amint megkapta, <a href="%s">itt bejelentkezhet</a>.

en: We have encountered a problem:
hu: Hibát észleltünk:

en: We have reset your password, but have been unable to email it to you.  Please contact the administrator.
hu: Megváltoztattuk a jelszavát, de nem tudtuk elküldeni Önnek e-mailben. Vegye fel a kapcsolatot a rendszergazdával.

en: We use these suggestions in assigning submissions to sessions for the conference, but not in determining whether the submission is accepted)
hu: A javaslatot a dolgozatok szakosztályokba való besorolásánál használjuk, nem vesszük figyelembe a dolgozatok elfogadásánál

en: We were unable to automatically save your bid (reason: %1$s).<br />Please use the Save Bids button below.
hu: Nem sikerült ajánlatát automatikusan elmenteni (ok %1$s). <br /> Kérjük használja az Ajánlat Mentés gombot.

en: We were unable to automatically save your bid. This may have been due to your session timing out. Try opening up a new browser window, and signing in once again. Then revisit this window and click the Save Bid button below.
hu: Nem sikerült ajánlatát automatikusan elmenteni. Ezt a munkamenet lejárta okozhatta. Probáljon új böngésző ablakot megnyitni és újra bejelentkezni, majd ebben az ablakban kattintson az Ajánlat Mentése gombra.

en: We were unable to send copy of the review via email
hu: Nem tudtuk elküldeni a bírálat másolatát e-mailben

en: Web Site
hu: Honlap

en: When you click on the <em>Copyright Submission</em> button below, you will be redirected to an IEEE server to process your copyright submission.
hu: Amikor a  <em>Licenc Beküldése </em> gombra kattint, kérése egy IEEE szerverre lesz átirányítva feldolgozásra.

en: Which of the following session(s) would be the most appropriate for this submission
hu: Az alábbi szakosztályok közül melyikbe sorolná be a dolgozatot

en: Withdraw Submission
hu: Dolgozat visszavonása

en: Writing - original draft
hu: Írás - eredeti vázlat

en: Writing - review & editing
hu: Írás - áttekintés és szerkesztés

en: X = Delete Author\n+ = Move Author Up\n&ndash; = Move Author Down\n\nNote: Only update author fields\nafter deleting/moving them
hu: X = Szerző törlése\n+ = Szerző mozgatása fel\n&ndash; = Szerző mozgatása le\n\nMegjegyzés: Csak a szerző mezők frissítése\nmiután törölte/elmozgatta őket

en: X = Delete Author\n+ = Move Author Up\n&ndash; = Move Author Down\n\nNote: Only update individual author fields once\nall deleting and moving has been done
hu: X = Szerző törlése\n+ = Szerző mozgatása fel\n&ndash; = Szerző mozgatása le\n\nMegjegyzés: Csak egyszer frissíti az egyedi szerző mezőket\nminden törlés és mozgatás megtörtént

en: Yes
hu: Igen

en: You already appear to be signed into a committee account.  Please <a href="%s">sign out</a> first before trying to create a new account.
hu: Ön már bejelentkezett egy bizottsági felhasználó névvel. Kérjük <a href="%s">jelentkezzen ki</a> mielőtt új felhasználót hozna létre.

en: You appear to have a conflict with this submission
hu: Ügy tűnik, konfliktus van ezzel a feltöltéssel

en: You are not assigned to this submission
hu: Ez a dokumentum nincs Önhöz rendelve

en: You are not listed as being on the program committee
hu: Ön nem jelenik meg a szervező bizottság tagjai között

en: You do not have any submissions assigned
hu: Nincs kijelölve az Ön számára egyetlen feltöltött  dokumentum sem

en: You do not have any submissions to advocate.
hu: Nincs bírálatra jelölt feltöltött dokumentum az Ön számára.

en: You do not have any submissions to review.
hu: Nincs bírálatra jelölt feltöltött dokumentum az Ön számára.

en: You do not have permission to access the discussion
hu: Önnek nincs hozzáférése a megbeszéléshez

en: You do not have permission to retrieve this submission
hu: Nincs jogosultsága ennek a dokumentumnak a letöltéséhez

en: You do not have permission to see the reviews for this submission
hu: A feltöltött dokumentum bírálatait nincs jogosultsága megtekinteni

en: You may change this password at any time by signing in to the OpenConf system and updating your profile.
hu: Bármikor megváltoztathatja  a jelszavát ha belép az OpenConf rendszerbe és frissíti a profil információit.

en: You may change this password by signing in to the OpenConf system and editing your submission.
hu: Megváltoztathatja a jelszavát ha bejelentkezik az OpenConf rendszerbe és újraszerkeszti a beadott dokumentumot.

en: You may not make assignments to reviewer ID %d.
hu: Az %d azonosítójú véleményezőhöz nem rendelhet feladatokat.

en: You may not make assignments to submission ID %d.
hu: Ön nem jelölhet ki feladatokat a  %d beadott dokumentumhoz.

en: You may only submit a follow-up comment once.
hu: Egyszerre csak egy utólagos megjegyzést küldhet.

en: You may review or edit the submission <a href="%s">here</a>.
hu: <a href="%s">Itt</a> bírálhatja, vagy szerkesztheti a beadott dokumentumot.

en: You will have one hour from the time you sign in to retrieve review files.  After one hour, you will need to sign in again.
hu: A belépéstől  kezdve egy óra áll rendelkezésére a bírált állományok letöltésére. Egy óra elteltével be kell ismét jelentkeznie.

en: Your Follow-up:
hu: Az Ön utólagos megjegyzése:

en: Your consent is required and is subject to our Privacy Policy linked above.
hu: A beleegyezésedre van szükség, és Adatvédelmi irányelveinkhez tartozik.

en: Your file failed to load properly.  Please try <a href="%s">uploading just the file</a> or contact the Chair.
hu: Az állomány feltöltése sikertelen. Kérjük próbálja csak az <a href="%s">állományt feltölteni</a>, vagy forduljon a Főszervezőhöz.

en: Your follow-up has been recorded.
hu: A nyomon követését rögzítették.

en: Your follow-up input is blank.
hu: Az Ön utólagos bevitele üres.

en: Your message has been sent.
hu: Sikeres üzenetküldés.

en: Your payment could not be verified.  Please contact us for further assistance.
hu: A fizetés nem ellenőrizhető. Kérjük forduljon hozzánk további segítségért.

en: Your payment was successful, however we were unable to issue a submission ID
hu: A fizetés sikeres, habár nem sikerült beadvány azonosítót kiállítani

en: Your profile has been successfully updated.  <a href="%s">Return to the main Committee page</a>.
hu: Az Ön profilját sikeresen frissítettük. Térjen vissza a <a href="%s">bizottság fő oldalára</a>.

en: Your profile has been updated.
hu: Az Ön profilját frissítettük.

en: Your profile has been updated.  The submitted information follows below:
    
    [:fields:]
hu: Az Ön profilját frissítettük. A beküldött adatokat megtalálja alább:
    
    [:fields:]

en: Your rebuttal appears to be blank
hu: A fellebbezése üres

en: Your rebuttal has been recorded.
hu: A fellebbezési kérvényét bejegyeztük.

en: Your review has not been saved.
hu: Az Ön véleményét nem mentették el.

en: Your session has timed out or you did not sign in properly.  Please sign in again.
hu: Az Ön szessziója lejárt vagy nem jelentkezett be. Kérjük jelentkezzen be újra.

en: Your session timed out prior to your submission being completed.  Would you like to submit it now?
hu: Az Ön szessziója lejárt a mielőtt a feltöltés befejeződött. Fel szeretné tölteni most?

en: Your submission has been withdrawn.  If this is not what you intended to do, please contact the Chair.
hu: Az Ön által beadott dokumentum vissza van vonva. ha nem ezt szerette volna végrehajtani, kérjük forduljon a Főszervezőhöz.

en: Your username for accessing the %s OpenConf system is:
hu: Az Ön %s Openconf rendszert elérő felhasználó neve:

en: add to calendar
hu: hozzáadás a naptárhoz

en: check box to notify reviewer(s) that new assignments have been made
hu: kijelöléssel értesítheti a véleményező(ke)t az újabb feladatokról

en: click to add more authors
hu: kattintson ide további szerzők hozzáadásáért

en: click to reverse sort order
hu: kattintson a rendezési sorrend megfordításához

en: file not available
hu: az állomány nem elérhető

en: forgot ID?
hu: elfelejtette az azonosítóját?

en: forgot password?
hu: elfelejtette a jelszavát?

en: forgot username?
hu: elfelejtette a felhasználó nevét?

en: reverse sort order
hu: rendezési sorrend megfordítása

en: review form for submission ID %d
hu: bíráló űrlap a %d azonosítójú feltöltött dokumentum számára

en: see reviews and make recommendation for submission ID %d
hu: nézze át a bírálatokat és tegyen ajánlást a %d azonosítójú feltöltött dokumentumra

en: sort by Submission ID
hu: rendezés a beadott dokumentum azonosítója alapján

en: sort by last posting time
hu: az utolsó feladási idő szerinti rendezés

en: sort by score
hu: rendezés pontszám alapján

en: unable to add one or more authors, but submission added.  Please edit submission.
hu: nem sikerült egy vagy több szerzőt hozzáadni a beadott dokumentumhoz, viszont a dokumentum beadása sikeresen végződött. Kérjük szerkessze újra a beadott dokumentumot.

en: unable to add submission topic, but submission and authors added
hu: nem sikerült témakört választani a beadott dokumentumnak, viszont a beadott dokumentum és a szerzők hozzáadása sikeresen végződött

en: unable to get submission ID
hu: a rendszer nem tud azonosító számot adni a beadott dokumentumnak

en: unable to process submission
hu: a rendszer nem tudja feldolgozni a beadott dokumentumot

en: uploaded
hu: feltöltve

en: view
hu: megjelenítés

en: view abstract
hu: kivonat  megtekintése

en: view and respond to rebuttal
hu: fellebbezés megtekintés és válasz küldés
