OpenConf 7.20 - en to tr translation catalogue (665 entries)

en: %1$d-%2$d characters: letters, numbers, @, period (.), hyphen (-)
tr: %1$d-%2$d karakterler: alfabetik, sayılar, tire (-), nokta (.), @

en: %1$s field contains %2$d characters; limit is %3$s characters.
tr: %1$s alanı %2$d karakter içermektedir; bu alanın limiti %3$s karakter.

en: %1$s field contains %2$d selection(s); limit is %3$s selection(s)
tr: %1$s alanı %2$d seçimleri içermektedir; bu alanın limiti %3$s seçimleri.

en: %1$s field contains %2$d words; limit is %3$s words.
tr: %1$s alanı %2$d kelime içermektedir; bu alanın limiti %3$s kelimedir.

en: %1$s field value is invalid: %2$s
tr: %1$s alanındaki bilgi geçersiz: %2$s

en: %d or more characters (any)
tr: %d ya da daha fazla karakter(herhangi)

en: %s Abstract Submission, Peer Review, and Event Management System
tr: %s Konferans Yönetimi &amp; Hakemlik Sistemi

en: %s Home
tr: %s Anasayfa

en: %s Peer Review and Submission Management System
tr: %s Konferans Yönetimi &amp; Hakemlik Sistemi

en: %s field does not appear to be valid
tr: %s alanı geçerli gözükmüyor

en: %s field empty or invalid
tr: %s alanı boş veya geçersiz

en: %s field is required
tr: %s alanının doldurulması gereklidir

en: 3 digit code on back of credit card, or 4 digit on front for AmEx
tr: Kredi kartı arkasındaki veya AmEx için önünde 4 haneli 3 haneli bir kod

en: <a href="%s">Click here</a> to continue processing download.
tr: Indirilmesini devam etmek için <a href="%s">buraya tıklayın</a>.

en: <p><strong>Thank you for your submission. Your submission ID number is [:sid:]. Please write this number down and include it in any communications with us.</strong></p>
    
    <p><strong>Below is the information submitted. We have also emailed a copy to the submission contact. If you notice any problems or do <em>not</em> receive the email within 24 hours, please contact us.</strong></p>
    
    <p>[:formfields:]</p>
tr: <p><strong>Gönderdiğiniz bildiri için teşekkür ederiz. Bildiri numaranız [:sid:]. Lütfen bu numarayı bir yere not ediniz ve bizimle her irtibatınızda bu numarayı belirtiniz.</strong></p>
    
    <p><strong>Bildiri ile ilgili bilgiler aşağıdadır. Aynı zamanda bu bilgilerin bir kopyası irtibat yazarına gönderilmiştir. Eğer 24 saat içerisinde <em>e-posta ulaşmazsa</em> veya bir problem olduğunu fark ederseniz, lütfen Program Yöneticisi ile irtibata geçiniz.</strong></p>
    
    <p>[:formfields:]</p>

en: <strong>Instructions:</strong> Select your bids from the pop-up menus in the Bid column, then click the <em>Save Bids</em> button at bottom.
tr: <strong>Yönerge:</strong> Tekliflerinizi, Teklıf kısmında bulunan açılır menülerden seçerek, daha sonra  sayfanın alt kısmında bulunan <em>Teklifi Kaydet </em> butonuna tıklayınız.

en: A <a href="%s" target="_blank">blank review form</a> (that opens in a separate window) is available for you to print out if you prefer writing it out before typing it in.
tr: <a href="%s" target="_blank">Boş değerlendirme formu</a>(Başka bir pencerede açılacaktır) çıktı alıp üzerine yazmayı tercih ederseniz burdan edinebilirsiniz.

en: A copy has also been emailed to the contact author.  If you notice any problems or do <em>not</em> receive the email within 24 hours, please contact the <a href="mailto:%1$s?subject=submission edit problem - %2$s">Chair</a>.
tr: Bildiri ile ilgili bilgilerin bir kopyası irtibat yazarının e-posta adresine gönderilmiştir. Eğer 24 saat içerisinde <em>e-posta ulaşmazsa</em> veya bir problem olduğunu fark ederseniz, lütfen <a href="mailto:%1$s?subject=Bildiri Düzenleme Problemi - %2$s">Başkan</a> ile irtibata geçiniz.

en: A message has been sent to your email address with a link to reset the password.
tr: Bir mesaj şifresini sıfırlamak için bir bağlantı içeren e-posta adresinize gönderildi.

en: A new post has been made in the discussion of submission:
tr: Bildiri ile ilgili tartışmada yeni bir gönderim yapılmıştır:

en: A rebuttal entry has already been submitted
tr: Bir cevap yazısı zaten gönderildi

en: A request has been received to reset the password for an account with %s.  Please follow the link below to set a new password.  If you did not make this request, you may ignore this message.
tr: Bir istek %s olan bir hesabın parolasını sıfırlamak için alındı. Yeni bir parola ayarlamak için aşağıdaki köprüyü takip ediniz. Bu isteği yapmadıysanız, bu iletiyi göz ardı edebilir.

en: A reviewer has made this follow-up comment to the author's rebuttal:
tr: Hakem, yazarın rededilmesi ile ilgili olarak bu yorumları yapmıştır:

en: About
tr: Bilgi

en: Abstract
tr: Özet

en: Account
tr: Hesap

en: Account Type
tr: Hesap Tipi

en: Add Author
tr: Yazar Ekle

en: Add a Comment
tr: Bir Yorum Ekle

en: Address
tr: Adres

en: Address 2
tr: 2. Adres

en: Advocate
tr: Avukat

en: All
tr: Tüm

en: All Rebuttals
tr: Tüm Redetmeler

en: All Threads
tr: Tüm Konu Başlıkları

en: All times are UTC %1$s.  The time now is %2$s
tr: Tüm saatler  UTC %1$s göredir. Şu anda saat %2$s

en: Also, re-select the file
tr: Lütfen dosyayı yeniden seçiniz

en: Alternate Contact
tr: Alternatif İrtibat Bilgileri

en: Alternate contact information, such as personal email address or telephone number; used only if unable to contact using above email address.
tr: Alternatif irtibat bilgilerine, daha önce yazdığınız e-posta adresinden size ulaşılamaması durumunda kullanılmak amacıyla farklı bir e-posta adresi veya telefon numarası yazılmalıdır.

en: An account for the email address entered already exists.  Would you like to <a href="%1$s">Sign In</a> or <a href="%2$s">Recover Username</a>?
tr: Verdiğiniz e-posta adresine bağlı bir hesap bulunuyor. <a href="%1$s">Giriş Yapmak</a> yada <a href="%2$s">Kullanıcıadını Kurtarmak</a>  istermisiniz?

en: An error occurred sending out the email.
tr: E-posta gönderilirken bir hata oluştu.

en: Assign Reviews
tr: Hakem Ata

en: Assigned
tr: Tarih Atanan

en: At-a-Glance Program
tr: Bir Bakışta Program

en: Author
tr: Yazar

en: Author %1$d %2$s field contains %3$d characters; limit is %4$s characters.
tr: Yazar %1$d %2$s alanlarının %3$d karakter içermektedir; bu alanın limiti %4$s karakter.

en: Author %1$d %2$s field contains %3$d selection(s); limit is %4$s selection(s)
tr: Yazar %1$d %2$s alanlarının %3$d seçimleri içermektedir; bu alanın limiti %4$s seçimleri.

en: Author %1$d %2$s field contains %3$d words; limit is %4$s words.
tr: Yazar %1$d %2$s alanlarının %3$d kelime içermektedir; bu alanın limiti %4$s kelimedir.

en: Author %1$d %2$s field is required
tr: Yazar %1$d %2$s alanlarının doldurulması gereklidir

en: Author %1$d %2$s field value is invalid: %3$s
tr: Yazar %1$d %2$s alanlarının bilgi geçersiz: %3$s

en: Author %d missing last name
tr: Yazar %d için soyadı bulunamadı

en: Author Comments
tr: Hakem Yorumları

en: Author Password Reset
tr: Yazar Şifresi Sıfırlama

en: Author Rebuttal
tr: Yazar Cevapları

en: Author who will serve as the point of contact for correspondence about the submission.
tr: Bildiri hakkında yazışmak için irtibat kurulacak bir yazar atayın.

en: Author(s)
tr: Yazar(lar)

en: Authors
tr: Yazarlar

en: Authors information missing.
tr: Yazar bilgisi bulunamıyor.

en: Balanced theory and practice
tr: Kuramsallık ve uygulama eşit

en: Bank Transfer
tr: Havale

en: Best Sub.
tr: En iyi Bildiri

en: Bid
tr: Teklif

en: Bid on Submissions
tr: Bildiriye Teklif Yap

en: Bid saved
tr: Teklif kaydedildi

en: Bidding
tr: Teklif Ver

en: Bidding is not open
tr: Teklif verme açık değildir

en: Bids saved
tr: Teklif kaydedildi

en: Billing Address
tr: Fatura Adresi

en: Biography
tr: Biyografi

en: CAPTCHA
tr: CAPTCHA Resim Doğrulama

en: CAPTCHA Check
tr: CAPTCHA Resim Doğrulama Kontrol

en: CAPTCHA verification failed
tr: CAPTCHA resim doğrulama başarısız

en: Cancel Changes
tr: Değişiklikleri İptal Et

en: Card Code (CVV)
tr: Güvenlik Kodu

en: Card Expiration
tr: Kart son kullanma

en: Card Number
tr: Kart numarası

en: Cardholder Name
tr: Kart sahibinin Adı

en: Category
tr: Kategori

en: Chair
tr: Başkan

en: Change Password
tr: Şifre Değiştir

en: Check
tr: Banka çeki

en: Check Status
tr: Durum Kontrolü

en: Check Status is not available.
tr: Durum kontrolü başarısız.

en: Check as many as appropriate
tr: Uygun olan tüm şeçenekleri işaretleyiniz

en: Check this box when you have finished the review for this submission.  This is used only to track how many outstanding reviews there are.  You will still be able to edit this review after checking this box, until the review deadline date.
tr: Bu bildiri için değerlendirmenizi tamamlamışsanız bu seçeneği işaretleyiniz. Bu sadece şeçkin hakemlerin kimler olduğunu izlemek için kullanılacaktır. Sizin bu seçeneği işaretlemiş olmanız yeniden bildiriyi değerlendirmenize engel olmayacaktır.

en: Check to highlight session
tr: Oturumu vurgulamak için işaretleyin

en: City
tr: Şehir

en: Clarity to present understanding
tr: Şu anki anlayışa netlik katıyor

en: Clear Accept: Content, presentation, and writing meet professional norms; improvements may be advisable but acceptable as is
tr: Kabul: İçerik, sunum ve yazım ustalık normunda; geliştirmeler önerilebilir fakat bu şekilde kabul edilebilir

en: Clicking the button below will result in your submission being withdrawn.
tr: Aşağıdaki butona tıklamak bildiri kaldıracaktır.

en: Comments
tr: Yorumlar

en: Comments for the Authors
tr: Yazarlar için yorumlar

en: Comments for the Program Committee (authors will not see these comments)
tr: Program Komitesi'ne Yorumlar (Yazar bu yorumları göremeyecektir)

en: Comments to Chair
tr: Başkana Görüşler

en: Committee Comments
tr: Komite Yorumları

en: Committee Member
tr: Komite Üyesi

en: Committee Member Profile Updated
tr: Komite Üyesi Profili Güncellendi

en: Committee Signup
tr: Komite Girişi

en: Committee sign-in is closed
tr: Program Komitesi Girişi Kapalı

en: Committee sign-up is closed
tr: Komite Girişi Kapalı

en: Completed
tr: Tamamlandı

en: Conceptualization
tr: Kavramsallaştırma

en: Confirm
tr: Onaylayın

en: Consent
tr: Rıza

en: Constructive comments to the author(s) would be appreciated.
tr: Yazar(lar) için yapıcı yorumlar faydalı olacaktır.

en: Contact Author
tr: İrtibat Kurulacak Yazar

en: Contact author email does not seem valid
tr: İrtibat kurulacak yazarın e-posta adresi geçersiz görünüyor

en: Contact author invalid
tr: İrtibat kurulacak yazar bilgisi geçersiz

en: Content
tr: İçerik

en: Contributor Role
tr: Katkıda bulunan rol

en: Copyright &copy;%1$s-%2$s <a href="%3$s" target="_blank">%4$s</a>
tr: Telif Hakkı (Copyright) &copy;%1$s-%2$s <a href="%3$s" target="_blank">%4$s</a>

en: Copyright&copy;%1$s-%2$s <a href="%3$s" target="_blank">%4$s</a>
tr: Telif Hakkı (Copyright) &copy;%1$s-%2$s <a href="%3$s" target="_blank">%4$s</a>

en: Country
tr: Ülke

en: Create My Program
tr: Programımı Oluştur

en: Credit Card
tr: Kredi Kartı

en: Current Password
tr: Şimdiki Şifre

en: Current password is not correct
tr: Şu anki şifreniz doğru değildir

en: Data curation
tr: Veri küratörlüğü

en: Delete Author
tr: Yazarı Sil

en: Delete Author %1$d
tr: Yazarı Sil %1$d

en: Delete Review Assignments
tr: İnceleme Atamalarını Sil

en: Delete review data and unassign review(s)?
tr: İnceleme verilerini sil ve incelemeyi kaldır?

en: Department/Division
tr: Bölüm/Kısım

en: Discussant
tr: Tartışmacı

en: Discussants
tr: Tartışmacılar

en: Discussion
tr: Tartışma

en: Discussion Options
tr: Tartışma Seçenekleri

en: Discussion Post Notification
tr: Tartışma Gönderim Bildirimi

en: Discussion Threads
tr: Tartışma Başlıkları

en: Discussions are closed
tr: Tartışma kapalı

en: Discussions are currently closed
tr: Tartışmalar şu anda kapalı

en: Don't know
tr: Bilmiyorum

en: Download
tr: İndir

en: Download All
tr: Tümünü İndir

en: Edit Submission
tr: Bildiri Düzenle

en: Either the submission does not exist, or you have not been assigned it for review.  If this is in error, please contact the <a href="mailto:%s?subject=Review error">Chair</a>.
tr: Ya bildiri bulunmuyor yada siz bildiriyi değerlendirmek için atanmadınız. Eğer bunun hatalı olduğunu düşünüyorsanız, lütfen <a href="mailto:%s?subject=Değerlendirme hatası"> Başkan</a> ile iletişime geçiniz.

en: Email
tr: E-posta

en: Email Chair
tr: Yöneticiye E-posta Gönder

en: Email Notification:
tr: E-posta Bildirimi:

en: Email Reviewers
tr: Hakemlere E-posta

en: Email Submissions
tr: Bildirileri E-postaya Gönder

en: Email Username
tr: E-Posta Kullanıcıs

en: Email address entered is invalid
tr: Girilen e-posta adresi geçersiz

en: Email does not match username.
tr: E-posta kullanıcı adıyla eşleşmemektedir.

en: Email everyone in the above session
tr: Yukarıdaki oturumdaki herkese e-posta gönder

en: Email me a copy of this review
tr: Bu değerlendirmenin bir kopyasını e-posta ile bana gönder

en: Emails will be sent to:
tr: Onay şuraya gönderilecek:

en: Enter
tr: Gir

en: Enter keycode below and click the <em>Preview</em> button to preview the program.  Access is granted to the main program page only.
tr: Anahtar Kodunuzu aşağıya giriniz ve  <em>Önizleme</em> butonuna tıklayarak konferans programını görebilirsiniz. Sadece ana program sayfasına erişime izin verilmektedir.

en: Enter your current password and click the <em>Update Profile</em> button
tr: Şu anki kullanıcı parolanızı girdikten sonra <em>Profili Güncelle</em> butonuna basınız

en: Error assigning submission %1$d to reviewer %2$d.
tr: Bildiri  %1$d hakem %2$d atamasında sorun oluştu.

en: Error checking for submissions
tr: Bildiri için hata denetleniyor

en: Error checking submission ID
tr: Bildiri Numarası kontrol ediliyor

en: Facebook Page
tr: Facebook Sayfası

en: Familiarity
tr: Yakınlık

en: Fields not correctly filled out
tr: Gerekli alanlar tam olarak doldurulmadı

en: File
tr: Dosya

en: File Retrieval
tr: Dosya Getir

en: File did not upload properly
tr: Dosya düzgün bir şekilde yüklenemedi

en: File does not exist
tr: Dosya bulunamadı

en: File format invalid
tr: Dosya formatı geçersiz

en: File is not available
tr: Dosya bulunmuyor

en: File missing
tr: Dosya bulunamadı

en: File size limit is %s.
tr: Dosya boyutu sınırı %s'dir.

en: File size too large
tr: Dosya boyutu çok büyük

en: File type
tr: Dosya Tipi

en: File type access is not available
tr: Dosya türü erişimi yapılamıyor

en: File upload is not available
tr: Dosya yükleme kabul edilmiyor

en: File uploaded does not match format selected
tr: Yüklenecek dosya seçilen dosya tipiyle uyuşmuyor

en: File uploaded does not match format selected.  Please re-check and try again.  If you are unable to upload the file, contact the Chair.
tr: Yüklenen dosya seçilen dosya tipiyle uyuşmuyor. Lütfen kontrol ederek tekrar deneyiniz. Eğer dosya yüklemeyi gerçekleştiremezseniz Program Yöneticisi ile irtibata geçiniz.

en: File viewing is not available
tr: Dosya gösterme yapılamıyor

en: Files may no longer be viewed
tr: Dosyalar artık gösterilemiyor

en: Filter
tr: Süzgeç

en: First Name
tr: Adı

en: First/Given Name
tr: Adı

en: Following is a copy of your review for submission number [:sid:] submitted to [:OC_confName:].  Note that you will receive this email even if an error occurred during submission.
    
    [:fields:]
tr: Aşağıda [:OC_confName:] konferansına gönderilmiş [:sid:] nolu bildiri için yaptığınız değerlendirmenin bir kopyası bulunmaktadır. Bu e-postayı bildiri gönderme sırasında sorun yaşamanız durumunda bile alabilirsiniz.
    
    [:fields:]

en: Formal Analysis
tr: Formal Analiz

en: Full Program
tr: Tüm Program

en: Funding acquisition
tr: Fon alımı

en: General Information
tr: Genel Bilgi

en: Go
tr: Git

en: Go to first new post
tr: En yeni ilk gönderime git

en: Have a keycode?
tr: Anahtar Koduna Sahipmisiniz?

en: High
tr: Yüksek

en: High / Very Interested
tr: Yüksek / Çok İlgili

en: Highly practical
tr: Son derece uygulamalı

en: Highly theoretical
tr: Son derece Kuramsal

en: Honorific
tr: Ünvan

en: However as not all required questions were answered, the review was not marked as completed.
tr: Gerekli olan tüm soruların cevaplanmamasından dolayı, değerlendirmeniz tamamlanmış olarak işaretlenmemiştir.

en: However, we were unable to update the database.
tr: Veritabanı güncellenemedi.

en: However, we were unable to update the format.
tr: Bir hata nedeniyle format güncelleme yapılamadı.

en: I consent to the collection and use of my personal information, including receiving emails, consistent with the Privacy Policy linked above.
tr: E-postaları almak da dahil olmak üzere kişisel bilgilerimin toplanmasını ve kullanılmasını kabul ediyorum.

en: I consent to the collection of my personal information and to receive emails about the message below.
tr: Kişisel bilgilerimin toplanmasını ve aşağıdaki mesajla ilgili e-posta almayı kabul ediyorum.

en: I have also obtained the consent of all other individuals whose information I provide.
tr: Ayrıca verdiğim bilgiler verilen diğer kişilerin onayını aldım.

en: I have completed the review
tr: Değerlendirmeyi tamamladım

en: ID
tr: Bildiri No

en: If from reading the submission you know who the author is, how different is this from earlier submissions on the same topic by the same author? That is, is it the same as or a slight modification of other submissions, with little or no new information
tr: Eğer bildiri yazarını tanıyorsanız, bu bildiri aynı yazar tarafından benzer konularda yazılmış önceki bildirilerden nasıl farklıdır? Benzerlik içeriyor ya da diğer bildirilerin az değiştirilmiş, çok az ya da yeni olmayan bilgi içeren halidir

en: If the download does not begin automatically, <a href="%s">click here to download</a>.
tr: İndirme işlemi otomatik olarak başlamazsa, <a href="%s">indirmek için buraya tıklayın</a>.

en: If you are already signed into OpenConf, you may view and reply to the post at:
tr: Halahazırda OpenConf sistemine giriş yapmışsanız, gönderimi görebilir yada cevap yazabilirsiniz:

en: If you click the "<em>forgot</em>" links, we will be glad to help you out.
tr: Eğer "<em>unuttum</em>" başlantısına tıklarsanız, size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

en: If you do not have a password, enter your email address and click the "Reset Password" button
tr: Bir parola yoksa, e-posta adresinizi girin ve "Şifre Sıfırla" tıklayın

en: If you have any questions, please contact the <a href="mailto:%1$s?subject=%2$s Committee Sign Up Question">Chair</a>
tr: Herhangi bir sorunuz varsa, lütfen <a href="mailto:%1$s?subject=%2$s Hakem Giriş Sorusu">Konferans Başkanı</a> ile iletişime geçiniz

en: If you would like to create a personalized program, check the boxes next to the sessions you would like to attend, then click the Create My Program button at the bottom of the page.  You may then save or print your personalized program through your browser.
tr: Eğer kendinize özelleştirilmiş program yaratmak istiyorsanız, katılmak istediğiniz oturumlar üzerinde bulunan onay kutularını işaretleyiniz, daha sonra sayfanın alt kısmında bulunan Programımı Oluştur butonuna tıklayınız. Tarayıcınızı kullanarak özelleştirilmiş programınızı kaydedebilir yada çıktısını alabilirsiniz.

en: In Conflict
tr: Çakışma Durumunda

en: Incorrect username or password.  Please try again below or <a href="%s">click here to reset your password</a>.
tr: Yanlış kullanıcıadı ya da şifre. Lütfen yeniden deneyiniz ya da <a href="%s">buraya tıklayarak şifrenizi sıfırlayınız</a>.

en: Incorrect username or password.  Please try again.  If you continue to have a problem signing in, please contact the <a href="mailto:%s?subject=sign-in problem">Chair</a>.
tr: Yanlış kullanıcıadı yada şifre. Lütfen yeniden deneyiniz. Girişte sorun yaşamaya devam ederseniz, lütfen <a href="mailto:%s?subject=Giriş Problemi">Başkan</a> ile iletişime geçiniz.

en: Info
tr: Bilgi

en: Initiate Submission
tr: Bildiri Gönder

en: Invalid credentials
tr: Geçersiz kimlik bilgileri

en: Invalid file type
tr: Geçersiz dosya tipi

en: Invalid file type selected
tr: Seçilen dosya tipi geçersiz

en: Invalid proceedings selection
tr: Geçersiz Bildiri seçimi

en: Invalid program request
tr: Geçersiz program isteği

en: Invalid request
tr: Geçersiz istek

en: Invalid submission
tr: Geçersiz Bildiri

en: Invalid submission ID
tr: Geçersiz Bildiri ID

en: Invalid submission ID or format.
tr: Geçersiz Bildiri No veya format.

en: Invalid submission file: %s
tr: Geçersiz Bildiri dosyası: %s

en: Invalid submission or bid
tr: Geçersiz Bildiri yada teflif

en: Invalid thread ID
tr: Geçersiz istek ID'si

en: Investigation
tr: Soruşturma

en: Is the submission length appropriate
tr: Bu bildirinin boyutu yeterli mi

en: Is this submission a candidate for the best submission award
tr: Bu bildiri en iyi bildiri ödülüne aday olabilir mi

en: It appears you were filling out a review form -- by signing back in right now with the same username, you will have the option to save the review.
tr: Değerlendirme formu  &#8211 doldurmuş gibi gözüküyorsunuz ; ayni kullanıcı ismi ile şu anda yeniden giriş yaparsanız, değerlendirmenizi kaydetmek için bir şansınız olabilir.

en: Keycode
tr: Anahtar Kodu

en: Keywords
tr: Anahtar Kelimeler

en: Language
tr: Dil

en: Last Name
tr: Soyadı

en: Last Post
tr: Son Gönderim

en: Last Update
tr: Son Güncelleme

en: Last/Family Name
tr: Soyadı

en: Leave these fields blank if you do not want to change the password
tr: Şifreyi değiştirmek istemiyorsanız bu alanları boş bırakınız

en: Legend:
tr: Açıklama:

en: Length
tr: Uzunluk

en: LinkedIn Page
tr: LinkedIn Sayfası

en: Links open in a new window
tr: Bağlantılar yeni bir pencerede açılacak

en: List of submissions made
tr: Bildiri listeleme yapıldı

en: Location
tr: Yer

en: Low
tr: Düşük

en: Low / No Expertise
tr: Düşük / Alanla İlgisiz

en: Make Payment
tr: Ödeme Yap

en: Make Submission
tr: Bildiri Gönder

en: Make the changes you want below, then enter your password for verification and click the <em>Update Profile</em> button at the bottom.
tr: Aşağıda yapmak istediğiniz değişiklikleri yapınız, daha sonra en alt kısıma  kendi şifrenizi girdikten sonra <em>Profili Güncelle</em> butonuna basınız.

en: Marginal Tend to Accept: Content has merit, but accuracy, clarity, completeness, and/or writing should and could be improved in time
tr: Kabul Edilmeye Yatkın: İçerik yeterli, fakat titizlik, netlik, eksiksizlik ve/veya yazım mutlaka geliştirilmeli

en: Marginal Tend to Reject: Not as badly flawed; major effort necessary to make acceptable but content well-covered in literature already
tr: Genel Olarak Ret: Büyük ölçüde eksiklik içermiyor;kabul edilebilmesi için yoğun çalışma gerekiyor fakat içerik halehazırda literatürde çok fazla işlenmiş

en: Maximum number of authors allowed by the Chair reached
tr: Program Yöneticisi tarafından izin verilen maksimum yazar sayısına ulaşıldı

en: Medium / Topic Knowledge
tr: Orta Düzey / Konu Bilgisi

en: Member Home
tr: Üye Sayfası

en: Member ID %d
tr: Üye ID %d

en: Message
tr: Mesaj

en: Methodology
tr: Metodoloji

en: Mobile Program
tr: Gezici Program

en: Moderate
tr: Orta

en: Moderately different from other submissions
tr: Orta düzeyde diğer bildirilerden farklıdır

en: Move Author Down
tr: Yazarı Aşağıya At

en: Move Author Up
tr: Yazarı yukarı al

en: Must Accept: Candidate for outstanding submission. Suggested improvements still appropriate
tr: Kesinlikle Kabul: Seçilmiş bildirilere aday. Önerilmiş geliştirmeler yerinde

en: My %s Program
tr: Benim %s Programım

en: NOT uploaded
tr: Yüklenmedi

en: Name
tr: İsim

en: New Advocate Assignment(s)
tr: Yeni Savunma Ataması(ları)

en: New Password
tr: Yeni Şifre

en: New Reviewer Assignment(s)
tr: Yeni Hakem Ataması(ları)

en: New assignments have been made for you to advocate in the [:OC_confName:] OpenConf system:
    
    
    [:assignments:]
    
    Thank you.
tr: [:OC_confName:] OpenConf sisteminde savunma yapmanız gereken yeni atamalar yapılmıştır.
    
    
    [:assignments:]
    
    Teşekkür ederiz.

en: New assignments have been made for you to review in the [:OC_confName:] OpenConf system:
    
    
    [:assignments:]
    
    Thank you.
tr: [:OC_confName:] OpenConf  sisteminde değerlendirme yapmanız için yeni atamalar yapılmıştır.
    
    
    [:assignments:]
    
    Teşekkür ederiz.

en: New information
tr: Yeni Bilgi

en: New perspective, issue, or problem definition
tr: Konu ya da problem tanımına yeni bir bakış açısı

en: No
tr: Hayır

en: No assignments found
tr: Hiçbir atamaları bulunamadı

en: No author rebuttal
tr: Yazar için reddedilen bulunmuyor

en: No comments have been posted yet.
tr: Henüz bir yorum gönderilmedi.

en: No program sessions were selected.
tr: Program oturumu şeçilmemiştir.

en: No rebuttal made
tr: Redetme bulunmuyor

en: No reviewers have provided follow up comments
tr: Herhangi bir hakemler yorum takibinde bulunmamıştır

en: No reviewers have signed up yet
tr: Henüz hiçbir hakem giriş yapmamıştır

en: No reviews found
tr: Değerlendirme bulunamamıştır

en: No submissions are available
tr: Herhangi bir bildiri mevcut değil

en: No submissions have been made yet.
tr: Herhangi bir kayıt henüz yapılmadı.

en: Not much
tr: Yeterli değil

en: Note that if the above web address is broken across multiple lines, you will need to copy/paste into one line.
tr: Eğer aşağıdaki web adresi birden fazla satır içerisine dağılmışsa, bir satır içerisine kopyala/yapıştır yapmanız gerekmektedir.

en: Note that if your session times out, you may not receive an email; you should log back in right away to recover the review.
tr: Oturumunuzun süresinin bitmesi durumunda,  e-posta alamamanız muhtemeldir; bu durumda yeniden sisteme girip değerlendirmenizi kurtarabilirsiniz.

en: Note that if your session times out, you will not receive an email; instead you should log back in right away to recover the review.
tr: Oturumunuzun süresinin bitmesi durumunda,  e-posta alamamanız muhtemeldir; bu durumda yeniden sisteme girip değerlendirmenizi kurtarabilirsiniz.

en: Note: <b>bold</b> submission titles indicate ones assigned to you
tr: Not: koyu yazılmış bildiri başlıkları size atanmış olanları göstermektedir

en: Note: Session times out after %d minutes of inactivity
tr: Not: Oturumunuz %d dakika aktivite olmaması halinde kapanacaktır

en: Nothing found
tr: Hiçbirşey Bulunamadı

en: Notification sent to %1$s (%2$d)
tr: Bildirim %1$s (%2$d) gönderilmiştir

en: Notification:
tr: Bildirim:

en: Notify Reviewer(s)
tr: Hakeme(lere) Bildir

en: Off
tr: Kapa

en: On
tr: Aç

en: Once you submit the form, payment information will be displayed.
tr: Eğer formu gönderdikten sonra, ödeme bilgileri ekrana gelecektir.

en: One or more author's data skipped.  Please enter authors sequentially.
tr: Bir veya daha fazla yazar bilgisi atlandı. Lütfen yazarları sırayla giriniz.

en: One or more files were not found or too large to include in the ZIP archive.
tr: Bir veya daha fazla dosya bulunamadı veya ZIP arşivi dahil etmek çok büyük değildi.

en: Option(s):
tr: Şeçenek(ler):

en: Optional Comments
tr: Açıklamalar (Opsiyonel)

en: Options saved
tr: Seçenekler kaydedildi

en: Organization
tr: Kurum

en: Other
tr: Diğerleri

en: Overall Value Added to the Field
tr: Alana Eklediği Genel Katkı

en: PC Comments
tr: Program Komitesi'ne Yorumlar

en: Password
tr: Şifre

en: Password entered is not valid for submission ID %s
tr: Girilen şifre Bildiri No %s için geçerli değil

en: Password must be at least %d characters
tr: Şifreniz en az %d karakter olmalıdır

en: Password must be entered twice
tr: Şifre iki defa girilmelidir

en: Passwords entered do not match
tr: Girilen şifreler uyuşmadı

en: Payment Information
tr: Ödeme Bilgileri

en: Payment Type
tr: Ödeme Şekli

en: Pending
tr: İnceleme sürecinde

en: Per your request, here is a list of submissions made to the %s OpenConf system with you listed as the contact:
tr: İrtibat yazarı olarak atandığınız bildirilerin listesi isteğiniz üzerine %s OpenConf sistemi tarafından oluşturulmuştur:

en: Per your request, we have issued you a new password for accessing the %s OpenConf system.  The new password is:
tr: %s OpenConf sistemine giriş yapabilmeniz için gerekli şifre isteğiniz üzerine gönderilmiştir. Yeni şifre:

en: Personal Info
tr: Kişisel Bilgi

en: Photo
tr: Fotoğraf

en: Photo Link
tr: Fotoğraf Bağlantısı

en: Please <a href="%1$s">try again</a>.  If the problem persists, contact the <a href="mailto:%2$s?subject=File Upload failed">Chair</a>
tr: Lütfen <a href="%1$s">tekrar deneyiniz</a>. Eğer problem devam ederse <a href="mailto:%2$s?subject=Dosya Yükleme Hatası">Program Yöneticisi</a> ile irtibata geçiniz

en: Please check back
tr: Lütfen yeniden kontrol edin

en: Please check over your entries, making sure everything is filled out.  When ready, click on the Initiate Submission button below once.
tr: Lütfen girdiğiniz bilgileri kontrol edip, gerekli bütün boşlukları doldurduğunuzdan emin olun. Hazır olduğunuzda, Bildiri Gönder düğmesini tıklayın.

en: Please check over your entries, making sure everything is filled out.  When ready, click on the Make Submission button below once.
tr: Lütfen girdiğiniz bilgileri kontrol edip, gerekli bütün boşlukları doldurduğunuzdan emin olun. Hazır olduğunuzda, Bildiri Gönder düğmesini tıklayın.

en: Please check the following:
tr: Lütfen belirtilenleri kontrol ediniz:

en: Please complete your review first
tr: Lütfen önce değerlendirmenizi tamamlayınız

en: Please contact the <a href="mailto:%1$s?subject=%2$s">Chair</a>.
tr: İletişim için tıklatınız: <a href="mailto:%1$s?subject=%2$s">Başkan</a>.

en: Please contact the <a href="mailto:%1$s?subject=OpenConf problem&body=%2$s">Chair</a>.
tr: Lütfen <a href="mailto:%1$s?subject=OpenConf problemi&body=%2$s">Başkan</a> ile iletişime geçiniz.

en: Please contact the Chair with any questions.
tr: Lütfen, her türlü sorunuz için Program Yöneticisiyle irtibata geçiniz.

en: Please contact the system administrator.
tr: Lütfen sistem yöneticisiyle irtibata geçiniz.

en: Please correct the following:
tr: Lütfen belirtilenleri düzeltiniz:

en: Please enter a password you will remember. The submission ID, which you will receive via email upon submission of this form, along with this password will allow you to make future changes to this submission.
tr: Lütfen hatırlayabileceğiniz bir şifre giriniz. Sunduğunuz bildiriyle ilgili değişiklikleri bu şifre ve Bildiri No (size e-posta yoluyla da gönderilecek) aracılığıyla yapabileceksiniz.

en: Please enter the email you registered with below
tr: Lütfen kayıt yaptığınız e-posta adresini aşağıya giriniz

en: Please enter your email address below and click on <em>Email Submissions</em>.  We will then email you a list of submissions for which you are the contact author.
tr: Lütfen e-posta adresinizi aşağıya giriniz ve <em>Bildirileri E-postaya Gönder</em> butonuna tıklayınız. İrtibat yazarı olduğunuz bildirilerin listesi e-posta adresinize gönderilecektir.

en: Please enter your submission id and the contact author's email below
tr: Lütfen Bildiri Numarasını ve irtibat kurulacak yazara ait e-posta adresini aşağıya yazınız

en: Please enter your username and the email you registered with below
tr: Lütfen kayıt sırasında verdiğiniz kullanıcı adı ve e-posta'yı aşağıya yazınız

en: Please fill in all fields.
tr: Lütfen gerekli bütün alanları doldurunuz.

en: Please fill out this form completely.
tr: Bu formu tamamen doldurunuz.

en: Please go back and check that the correct submission ID and password were entered.
tr: Lütfen geri dönerek Bildiri Numarası ve şifreyi doğru girdiğinizi kontrol ediniz.

en: Please go back and select at least one submission and one reviewer
tr: Lütfen geri dönünüz ve en azından bir bildiri yada hakem seçiniz

en: Please have your file ready to upload before clicking the button below.  You will have %d minutes to upload the file once you click the button.
tr: Lütfen aşağıdaki butona tıklamadan önce yüklenecek dosyayı hazır ediniz. Butona tıkladıktan sonra bu yüklemeyi yapabilmek için %d dakika süreniz olacaktır.

en: Please select proceedings to view:
tr: Lütfen görmek istediğiniz bildiriyi seçiniz:

en: Position
tr: Mevki

en: Position/Title
tr: Mevki/Ünvan

en: Post Comment
tr: Yorum Gönder

en: Postcode/Zip
tr: Postakodu/Zip

en: Posts
tr: Gönderimler

en: Powered by <a href="%1$s" target="_blank">%2$s</a><sup>&reg;</sup>
tr: Düzenleyen: <a href="%1$s" target="_blank">%2$s</a><sup>&reg;</sup>

en: Presenter
tr: Sunacak Kişi

en: Preview
tr: Önizleme

en: Preview Comment
tr: Önizleme Yorumları

en: Preview Post
tr: Önizleme Gönder

en: Prior Work Diff.
tr: Önceki çalışmalardan farklıklık

en: Privacy Policy
tr: Gizlilik Politikası

en: Probable Reject: Basic flaws in content or presentation or very poorly written
tr: Büyük İhtimalle Ret: İçerik içinde basit hatalar ya da sunum yada çok zayıf şekilde yazılmış

en: Proceed with withdrawing submission?
tr: Sunulan bildiriyi geri çekmek için devam edilsin mi?

en: Proceedings
tr: Bildiri Kitapçığı

en: Proceedings are not available
tr: Bildiri kitapçığı şu anda hazır değil

en: Processing...
tr: İşlem Yapılıyor...

en: Program Committee
tr: Program Komitesi

en: Program Committee Signup
tr: Program Komitesi Girişi

en: Program Preview
tr: Program Önizlemesi

en: Program is not available
tr: Program şu anda hazır değil

en: Program is not available.
tr: Program henüz hazır değil.

en: Project administration
tr: Proje Yönetimi

en: Re-enter Password
tr: Şifrenizi yeniden girin

en: Re-uploading a review file for a submission will replace the existing file.
tr: Bildiri değerlendirme dosyasının yeniden yüklenmesi mevcut olan dosyayı değiştirecektir.

en: Reasons must be included for all submissions, because they help us determine what to do when reviewers disagree with each other.
tr: Tüm bildiriler için nedenler kesinlikle verilmelidir. Hakem değerlendirmeleri aynı doğrultuda olmadığında, son kararın verilmesine yardımcı olacaktır.

en: Rebuttal
tr: Reddetme

en: Rebuttal Update
tr: Redetme Güncellemesi

en: Rebuttal not found
tr: Redetme bulunamadı

en: Rebuttals
tr: Redetmeler

en: Receive email notification whenever a post is made for a submission you are assigned to
tr: Atanmış olduğunuz bildiriler ile ilgili bir gönderim yapıldığında e-posta ile bildirim alacaksınız

en: Recom.
tr: Tavsiye

en: Recommendation
tr: Tavsiye

en: Recommendation has been submitted.
tr: Önerileriniz kaydedilmiştir.

en: Redirecting... Click <a href="%s">here</a> if page does not update automatically in 10 seconds.
tr: Sayfa 10 saniye içinde otomatik olarak güncelleme değilse <a href="%s">buraya</a> tıklayın.

en: Reject: Content inappropriate to the conference or has little merit
tr: Ret: İçerik konferans için uygun değil ya da yeterli değil

en: Relates to the confidence you have in your review
tr: Değerlendirmenizin güvenirliği ile ilişkili olacaktır

en: Request invalid
tr: İstek başarısız

en: Reset Password
tr: Şifre Sıfırla

en: Resources
tr: Kaynaklar

en: Responses
tr: Cevaplar

en: Return to Member home page
tr: Üye sayfasına dönmek için tıklayınız

en: Return to Recommendation
tr: Önerileriniz dön

en: Return to Review
tr: Inceleme dön

en: Review
tr: Yorum

en: Review Committee
tr: Hakem Komitesi

en: Review File
tr: Yorum Dosyası

en: Review and Program Committees
tr: Bilim &amp; Program Komitesi

en: Review completed
tr: Değerlendirme Tamamlandı

en: Review has been submitted.
tr: Bildiri yorumu gönderildi.

en: Review must be completed prior to accessing discussion
tr: Tartışmaya erişmeden önce değerlendirmenin bitirilmiş olması gerekmektedir

en: Review not yet completed
tr: Değerlendirme henüz tamamlanmadı

en: Review of submission [:sid:]
tr: Bildiri [:sid:] için Yorum

en: Review(s) Completed
tr: Değerlendirme Tamamlandı

en: Review(s) for the [:OC_confName:] submission below have been completed:
    
    [:title:]
tr: [:OC_confName:]'ye aşağıdaki gönderim için değerlendirme tamamlanmıştır:
    
    [:title:]

en: Reviewer
tr: Hakem

en: Reviewer %s
tr: Hakem %s

en: Reviewer Comments
tr: Hakem Yorumları

en: Reviewer Committee Signup
tr: Hakem Komitesi Girişi

en: Reviewer Familiarity with Subject Matter
tr: Hakemin Konu Başlığı ile ilgili Uzmanlığı

en: Reviewer Follow-up:
tr: Hakem İş Takibi:

en: Reviewer ID
tr: Hakem No

en: Reviewer ID is invalid.
tr: Hakem No geçersiz.

en: Reviewer file upload is closed
tr: Hakem dosya yüklemesi kapalı

en: Reviewers
tr: Hakemler

en: Reviewers are not permitted access to this file type
tr: Hakemlerin bu türdeki dosyalara erişimine izin verilmemektedir

en: Reviews
tr: Yorumlar

en: Sample Review
tr: Örnek Değerlendirme

en: Sample Review Form - Fill in and submit review by clicking the submission title on main reviewer page
tr: Örnek Değerlendirme Formu - Doldurun ve Hakem ana sayfasında bulunan bildiri başlığına tıklayarak değerlendirmenizi gönderebilirsiniz

en: Save Bids
tr: Teklifleri Kaydet

en: Save Options
tr: Seçenekleri Kaydet

en: Score
tr: Derece

en: Search
tr: Arama

en: See Reviewer Comments
tr: Hakem Yorumlarına Bakın

en: Select File for Upload
tr: Yüklemek için Dosya Seçin

en: Select Reviewer(s):
tr: Hakem(leri) Seç:

en: Select Submission(s):
tr: Bildiri(leri) Seç:

en: Select review file
tr: Değerlendirme dosyasını seçiniz

en: Send Email
tr: E-posta Gönder

en: Session Chair
tr: Moderatör

en: Session Chairs
tr: Moderatörler

en: Session Chairs and Discussants
tr: Moderatörler ve Tartışmacılar

en: Session Info
tr: Oturum Bilgisi

en: Session expired.  Please <a href="%s">sign in</a> again.
tr: Oturum süre aşımına uğradı. Lütfen yeniden <a href="%s">giriş yapınız</a>.

en: Session is not available
tr: Oturum etkin değil

en: Session(s)
tr: Oturum(lar)

en: Sessions
tr: Oturumlar

en: Set
tr: Belirle

en: Settings prohibit viewing additional submission information
tr: Ayarlar bildiri ile ilgili fazladan bilgiye erişmenizi engellemektedir

en: Should your session timeout while filling out this review, log back in right away as we may be able to recover your review.
tr: Değerlendirmeyi yaparken oturum süreniz dolabilir, bu durumda yeniden sisteme giriş yaparak o ana kadar sisteme kaydedilmiş değerlendirmenize erişmeniz mümkün olabilir.

en: Sign In
tr: Giriş Yap

en: Sign Out
tr: Çıkış Yap

en: Sign Up
tr: Kaydol

en: Signed in as: %1$s (%2$d)
tr: %1$s (%2$d) olarak giriş yaptınız

en: Software
tr: Yazılım

en: Speakers
tr: Sunucular

en: State/Province
tr: İl/Vilayet

en: Status
tr: Durum

en: Student
tr: Öğrenci

en: Subject
tr: Konu

en: Submission
tr: Bildiri

en: Submission %1$d assigned to reviewer %2$d.
tr: Bildiri %1$d hakem %2$d atanmıştır.

en: Submission %1$d was already assigned reviewer %2$d.
tr: Bildiri  %1$d zaten  hakem  %2$d atanmıştı.

en: Submission Categorization
tr: Bildiri Kategorileri

en: Submission Fee
tr: Bildiri Ücreti

en: Submission ID
tr: Bildiri No

en: Submission ID %1$d is in conflict with reviewer ID %2$d.
tr: Bildiri No %1$d ile  %2$d ID'li hakem çakışıyor.

en: Submission ID %d Discussion
tr: Bildiri No %d Tartışma

en: Submission ID %d was not found
tr: Bildiri ID %d bulunamadı

en: Submission ID %s
tr: Bildiri No %s

en: Submission ID %s file uploaded
tr: Bildiri No %s dosyası sisteme yüklendi

en: Submission ID %s has been uploaded.
tr: Bildiri No %s sisteme yüklendi.

en: Submission ID [:sid:]
tr: Bildiri No [:sid:]

en: Submission ID [:sid:] file uploaded
tr: Bildiri No [:sid:] dosyası sisteme yüklendi

en: Submission ID [:sid:] has been uploaded.
    
    [:error:]
tr: Bildiri No [:sid:] sisteme yüklendi.
    
    [:error:]

en: Submission ID is invalid
tr: Bildiri No geçersiz

en: Submission ID or contact author's email invalid.
tr: Bildiri Numarası veya irtibat yazarının e-posta adresi geçersiz.

en: Submission ID or password entered is incorrect
tr: Girilen Bildiri Numarası veya şifre doğru değil

en: Submission Information
tr: Bildiri Bilgileri

en: Submission Summary
tr: Gönderim Özeti

en: Submission Title
tr: Bildiri Başlığı

en: Submission Type
tr: Bildiri Tipi

en: Submission Update ID [:sid:]
tr: Güncellenen Bildiri No [:sid:]

en: Submission Withdraw - ID [:sid:]
tr: Geri Çekilen Bildiri No [:sid:]

en: Submission [:sid:] Withdrawn
tr: Bildiri [:sid:] geri çekildi

en: Submission edits are no longer available.
tr: Bildiri düzenleme artık yapılamıyor.

en: Submission is not available
tr: Bildiri gönderme etkin değil

en: Submission summary is not available
tr: Gönderim özeti mevcut değil

en: Submission withdraw is not available.
tr: Bildiri geri çekme etkin değil.

en: Submissions are closed.
tr: Yeni bildiri sunuşu kapalı.

en: Submissions assigned for review:
tr: Değerlendirmeye alınan bildiriler:

en: Submissions to Advocate:
tr: Savunucu için Bildiriler:

en: Submissions to Review:
tr: Bildiri Hakemlikleri:

en: Submit
tr: Gönder

en: Submit Changes
tr: Değişiklikleri Gönder

en: Submit Copyright
tr: Telif Hakkı Gönder

en: Submit Follow-up
tr: İş takibi gönder

en: Submit Rebuttal
tr: Cevap Yazısı Gönder

en: Submit Recommendation
tr: Tavsiye Gönder

en: Submit Review
tr: Değerlendirmeyi Gönder

en: Suffix
tr: Sonek

en: Supervision
tr: Nezaret

en: TIP: Use a local text editor to write your review, and then select/copy the information below.  This way, in case of a network outage, you won't lose the review.
tr: Öneri: Değerlendirme yaparken lütfen kendi bilgisayarınızdaki metin uygulamasını kullanınız ve daha sonra yorumlarınızı seçip aşağıya kopyalayabilirsiniz. Bu şekilde herhangi bir ağ erişim sorunu yaşamanız durumunda değerlendirmenizi kaybetmemiş olursunuz.

en: Talks
tr: Sunumlar

en: Telephone
tr: Telefon

en: Tends toward practical
tr: Uygulamaya doğru eğilimli

en: Tends towards theoretical
tr: Kuramsala doğru eğilimli

en: Thank you for signing up for the [:OC_confName:] [:committee:].  Below is the information you provided.  If you have any questions, please contact [:OC_pcemail:] or reply to this email.
    
    [:fields:]
tr: [:OC_confName:] [:committee:] olarak giriş yaptığınız için teşekkür ederiz. Aşağıda sisteme kayıt olurken girdiğiniz bilgiler bulunmaktadır.   Eğer herhangi bir sorunuz varsa, lütfen [:OC_pcemail:] ile iletişime geçebilir yada bu e-postaya geri cevap verebilirsiniz.
    
    [:fields:]

en: Thank you for signing up.   We have emailed you a confirmation with your information.
tr: Giriş yaptığınız için teşekkürler. Verdiğiniz bilgilerin doğrulanması için size e-posta gönderilmiştir.

en: Thank you for your submission to [:OC_confName:].  Below is a copy of the information submitted for your records.
    
    [:fields:]
tr: Gönderdiğiniz bildiri için teşekkür ederiz [:OC_confName:]. Girdiğiniz bilgilerin bir kopyası aşağıdadır:
    
    [:fields:]

en: The ZIP archive has been created, and the download should begin shortly.
tr: ZIP arşivi oluşturuldu ve indir kısa süre içinde başlayacak.

en: The author has made the following rebuttal to the reviews:
tr: Yazar aşağıdaki cevabı hakeme gönderdi:

en: The confirmation email will be sent to:
tr: Onay e-postası şu adrese gönderilir:

en: The file failed to load properly.  Please email it directly to the <a href="mailto:%1$s?subject=%2$s File failed - submission ID %3$s">Chair</a>
tr: Dosya düzgün yüklenemedi. Lütfen doğrudan <a href="mailto:%1$s?subject=%2$s Dosya Hatası - Bildiri No %3$s">Başkan'a</a> e-posta ile gönderin

en: The file failed to load.
tr: Dosya yükleme başarısız.

en: The file failed to load.  Please <a href="%1$s">try again</a>.  If the problem persists, contact the <a href="mailto:%2$s?subject=File Upload failed">Chair</a>
tr: Dosya yükleme başarısız. Lütfen <a href="%1$s">yeniden deneyin</a>. Sorun devam ederse <a href="mailto:%2$s?subject=Dosya Yükleme Hatası">Başkan</a> ile irtibata geçiniz

en: The keycode entered is incorrect.  Please click on the Back button to try again.  If you are still unable to access the committee sign up page, please contact the Chair.
tr: Girdiğiniz anahtar kodu yanlıştır.Lütfen tarayıcınızın geri butonuna basarak  yeniden deneyiniz. Eğer hala hazırda hakem giriş sayfasına erişim yapamıyorsanız, lütfen kongre başkanı ile  iletişime geçiniz.

en: The post follows below.
tr: Gönderim aşağıdaki gibidir.

en: The program is not ready yet
tr: Konferans programı henüz hazır değil

en: The submission below has been withdrawn and is no longer assigned to you.
    	
    	[:sid:]. [:title:]
tr: Aşağıdaki bildiri geri çekildi ve artık size atandı
    	
    	[:sid:]. [:title:]

en: The submission below has been withdrawn at the author's request.  If you did not intend to withdraw the submission, please reply back.
    
    [:submission:]
tr: Aşağıda bilgileri verilen makale yazarın isteğiyle geri çekildi. Eğer bu işlem isteğiniz dışında gerçekleşmişse lütfen Program Yöneticisiyle irtibata geçiniz.
    
    [:submission:]

en: The submission has been updated.  Below is the information submitted.
tr: Bildiri güncellendi. Bilgiler aşağıdaki gibidir.

en: The transaction failed for the following reason(s):
tr: Işlem aşağıdaki nedenle başarısız oldu:

en: There are no files available
tr: Hiçbir dosyaları mevcuttur vardır

en: There are no files available for viewing
tr: Gösterilebilecek bir dosya yok

en: There are no review files available for viewing
tr: Gösterilebilecek bir değerlendirme dosyası yok

en: There are no reviewer comments as of yet
tr: Henüz herhangi bir hakem değerlendirmesi yok

en: There are no submissions available for you to view.
tr: Görebileceğiniz bildiriler bulunmuyor.

en: There is a %1$d hour timeout for editing the submission.  Please <a href="%2$s">edit submission</a> once again
tr: Bildiri düzenlemek için kalan zamanınız %1$d saat. Lütfen (gerekiyorsa) bildirinizi yeniden <a href="%2$s">düzenleyin</a>

en: There is a %d hour limit to complete updates
tr: Güncellemelerin tamamlanması için %d saat süreniz var

en: This feature is currently disabled
tr: Bu özellik şu anda kapalıdır

en: This submission appears to already have been made; please check your email for a confirmation.
tr: Bu bildiri zaten sunulmuş görünüyor; lütfen doğrulamak için e-postanızı kontrol ediniz.

en: This submission failed our security check, possibly due to you have signed in again, or a third-party having redirected you here.  Below is the information provided.  If you were attempting to submit a review, print this information out or copy/paste it to a new document so it can be re-entered; then <a href="%s">try again</a>.  If the problem persists, please contact the Chair.
tr: Bu gönderim bizim güvenlik kontrolümüzden geçmemiştir, bunun nedeni yeniden giriş yapmış olmanız yada başka bir yerden buraya yönlendirilmiş olmanızdan kaynaklanabilir.  Aşağıda verdiğiniz bilgiler verilmiştir. Eğer değerlendirme göndermeye çalışıyorsanız, bu bilginin bir çıktısını alınız yada kopyala/yapıştır yaparak yeniden kullanabilmeniz için bir dökümana kaydediniz; daha sonra  <a href="%s">Yeniden deneyiniz</a>. Eğer problem devam ediyorsa Konferans Başkanı ile iletişime geçiniz.

en: This submission may not be viewed
tr: Bildiri artık görüntülenemiyor

en: This website uses cookies to provide essential services only.
tr: Bu web sitesi yalnızca gerekli hizmetleri sağlamak için çerezleri kullanmaktadır.

en: Time Zone
tr: Saat Dilimi

en: Tip: Click on ID, Name, or Reviews on the line below to re-sort this list (page will reload)
tr: Tavsiye: Bu listeyi ID, Ad yada Hakemler kısmına tıklayarak yeniden sıralayabilirsiniz (sayfa yeniden yüklenecektir)

en: Title
tr: Başlık

en: Title - click for recommendation form
tr: Başlık - tavsiye formu için tıklayınız

en: Title - click for review form
tr: Başlık - Değerlendirme için tıklayınız

en: To add more authors, enable JavaScript and reload page.
tr: Daha fazla yazar eklemek için JavaScript'i etkinleştirip sayfayı yenileyiniz.

en: To help match submissions to reviewers and sessions, please select the area(s) most applicable to your submission
tr: Bildirinizin uygun bölüme ve hakeme atanmasına yardımcı olmak için lütfen bildirinize en uygun bir konu alanı seçiniz

en: To help match submissions to reviewers, please select the area(s) most applicable to your submission
tr: Bildirinizin uygun bölüme ve hakeme atanmasına yardımcı olmak için lütfen bildirinize en uygun bir konu alanı seçiniz

en: Topic
tr: Konu

en: Topic Areas
tr: Konu Alanları

en: Topic(s)
tr: Konu(lar)

en: Total
tr: Toplam

en: Totally or largely different from other submissions
tr: Tamamen ya da büyük oranda diğer bildirilerden farklıdır

en: Totally or largely identical to other submissions
tr: Tamamen ya da büyük oranda diğer bildirilere benzemektedir

en: Transaction Failed
tr: İşlem Başarısız

en: Try again
tr: Tekrar deneyiniz

en: Twitter Page
tr: Twitter Sayfası

en: Type
tr: Tip

en: Unable to add one or more authors or topics.
tr: Bir veya daha fazla yazar ya da konu eklenemiyor.

en: Unable to add sessions
tr: Konu eklenemiyor

en: Unable to add topics
tr: Konu eklenemiyor

en: Unable to edit submission
tr: Gönderim düzenlenemiyor

en: Unable to email notification to <a href="mailto:%1$s">%2$s</a> (%3$d)
tr: <a href="mailto:%1$s">%2$s</a> (%3$d) 'ya E-posta ile bildirim yapılamadı

en: Unable to find submission ID %s
tr: %s No'lu bildiri bulunamadı

en: Unable to open file to check format
tr: Format kontrolü için dosya açılamadı

en: Unable to process request
tr: Talep işleme alınamadı

en: Unable to retrieve author(s) information
tr: Yazar(lar) bilgisi alımı başarısız

en: Unable to retrieve file type
tr: Yüklenen dosya tipi bilgisi alınamad

en: Unable to retrieve information
tr: Bilgi alımı başarısız

en: Unable to retrieve review files
tr: Değerlendirme dosyasına erişilemiyor

en: Unable to retrieve session presentation authors
tr: Oturum sunumunu yapacak yazarlar gösterilemiyor

en: Unable to retrieve session presentations
tr: Oturum sunumları gösterilemiyor

en: Unable to retrieve submission
tr: Bildiriye ulaşılamıyor

en: Unable to retrieve submissions
tr: Şu anda bildiriye ulaşılamıyor

en: Unable to retrieve topic(s) information
tr: Konu(lar) bilgisi alımı başarısız

en: Unable to retrieve upload file type
tr: Yüklenen dosya tipi bilgisi alınamadı

en: Unable to retrieve upload file types
tr: Yüklenen dosya tipleri bilgisi alınamadı

en: Unable to save bid
tr: Teklif kaydedilemiyor

en: Unable to setup session to view review files
tr: Değerlendirme dosyalarını görüntülemek için oturum açılamadı

en: Unable to store file
tr: Dosya kaydedilemedi

en: Unable to update authors or topics (2)
tr: Yazar veya konu güncelleme yapılamıyor

en: Unable to update format.  Try again or notify Chair.
tr: Biçim güncellenememiştir. Yeniden deneyiniz yada Konferans Başkanını bilgilendiriniz.

en: Unable to update password
tr: Şifre güncellenemedi

en: Unable to update submission
tr: Bildiri güncelleme yapılamıyor

en: Unable to update topics
tr: Konu güncellenemiyor

en: Unable to verify file upload.
tr: Dosya yükleme doğrulanamadı.

en: Unable to verify whether submission has already been made
tr: Bildiri sunmanın yapılıp yapılamadığı doğrulanamıyor

en: Unable to view file
tr: Dosya gösterilemiyor

en: Unassign Reviews
tr: İncelemeleri Atamasını Kaldır

en: Unsure
tr: Emin Değilim

en: Update Profile
tr: Profili Güncelle

en: Upload File
tr: Dosya Gönder

en: Upload Review File
tr: Değerlendirme dosyası yükle

en: Upload Review Files
tr: Değerlendirme Dosyası Gönder

en: Upload Type
tr: Yükleme Tipi

en: Upload a submission review file
tr: Bildiri yorum dosyasını yükle

en: Upon payment receipt, a submission ID will be provided, which along with the password specified below, will allow you to edit and complete the submission.
tr: Ödeme aldıktan sonra, bir gönderme kimliği aşağıda belirtilen şifre ile birlikte, size teslim düzenlemek ve tamamlamak için izin, hangi sağlanacaktır.

en: Useful for your own record or in case there is some kind of error during updating.
tr: Güncelleme yapılması esnasında bir sorun olması durumunda size ait bir kayıt olması için faydalıdır.

en: Username
tr: Kullanıcıadı

en: Username Recovery
tr: Username'i Kurtar

en: Username and/or password not valid.  Please try again.  If you continue to have a problem signing in, please <a href="../author/contact.php">contact the Chair</a>.
tr: Kullanıcı adı ve/veya Şifre geçersiz. Lütfen yeniden deneyiniz. Sorun devam ederse <a href="../author/contact.php">Konferans Başkanı</a> ile irtibata geçiniz.

en: Username is already taken; select a different username (or <a href="%s">Sign In</a> if you already registered)
tr: Bu kullanıcı adı önceden alınmış; lütfen başka bir kullanıcı adı seçiniz ( ya da Önceden kaydınız varsa <a href="%s">Giriş Yap</a> kullanınız)

en: Username must be between %1$d and %2$d characters: letters, numbers, period, hyphen, @
tr: Kullanıcıadı %1$d ve %2$d karakterleri arasında olmalıdır: alfabetik, sayılar, tire(-), nokta(.), @

en: Validation
tr: Onaylama

en: Valuable confirmation of present knowledge
tr: Mevcut bilginin değerli onayı

en: Value
tr: Değer

en: View Assignments
tr: Görünüm Atamaları

en: View File
tr: Dosyaları Gör

en: View Proceedings
tr: Bildirileri Gör

en: View Review Files
tr: Değerlendirme Dosyasına Bak

en: View Reviewer Comments
tr: Hakem Yorumlarını Gör

en: View Submission
tr: Bildiri Görüntüle

en: View Submissions
tr: Bildirileri İzle

en: Visualization
tr: Görüntüleme

en: We are generating a ZIP archive of the files.  Please do not close this page.  Once the ZIP archive is created, you will be prompted to save the file.
tr: Biz dosyaların bir ZIP arşivi üreten. Bu sayfayı kapatmayın etmeyiniz. ZIP arşivi oluşturulduktan sonra, dosyayı kaydetmek için istenir.

en: We are still waiting for the list of topics to be finalized before opening up for submissions. Please check back later.
tr: Sistem bildiri sunmaya açılmadan önce Konferans Başkanının konu listesini tamamlaması bekleniyor. Lütfen daha sonra tekrar kontrol ediniz.

en: We could not record your rebuttal.  It is displayed above so you may copy it and try again
tr: Cevap yazınız kaydedilemedi. Aşağıda görüntülenen cevaplarınızı kopyalayıp yeniden göndermeyi deneyiniz

en: We did not find any submissions where the contact author's email is %s
tr: Bu e-postaya sahip irtibat yazarı adına sunulmuş herhangi bir bildiri bulunamadı: %s

en: We encountered a problem withdrawing your submission.  Please contact the Chair.
tr: Bildirinizin geri çekilmesiyle ilgili bir hata oluştu. Lütfen Program Yöneticisiyle irtibata geçiniz.

en: We have emailed the list of submissions for which you are the contact author.
tr: İrtibat yazarı olduğunuz bildirilerin listesi e-posta adresinize gönderilmiştir.

en: We have emailed you a new password.
tr: Yeni şifreniz e-posta adresinize gönderildi.

en: We have emailed you a new password.  Once you receive it, please <a href="%s">sign in</a> and change it.
tr: Yeni şifrenizi size e-posta ile gönderdik. E-postayı aldığınız zaman, lütfen <a href="%s">Giriş Yap</a> tıklayın ve değiştirebilirsiniz.

en: We have emailed your username.  Once you receive it, you may <a href="%s">sign in here</a>.
tr: Kullanıcı adınız e-posta ile gönderilmiştir. E-postayı aldığınız zaman <a href="%s">Giriş Yap</a> adresini kullanabilirsiniz.

en: We have encountered a problem:
tr: Bir problemle karşılaşıldı:

en: We have reset your password, but have been unable to email it to you.  Please contact the administrator.
tr: Şifreniz sıfırlanmıştır, fakat e-posta ile gönderim yapılamamıştır. Lütfen sistem yöneticisi ile iletişime geçiniz.

en: We use these suggestions in assigning submissions to sessions for the conference, but not in determining whether the submission is accepted)
tr: Buradaki önerileriniz bildirilerin konferans oturumlarına atanması sırasında  kullanılacaktır, fakat bu bildirinin kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

en: We were unable to automatically save your bid (reason: %1$s).<br />Please use the Save Bids button below.
tr: Teklifinizi otomatik olarak kaydedemiyoruz (%1$s dolayı).<br /> Lütfen alt taraftaki Teklifi Kaydet butonunu kullanınız.

en: We were unable to automatically save your bid. This may have been due to your session timing out. Try opening up a new browser window, and signing in once again. Then revisit this window and click the Save Bid button below.
tr: Teklifinizi otomatik olarak kaydedemiyoruz. Bunun nedeni oturum sürenizin dolması olabilir. Internet tarayıcınızdan yeni bir sayfa açarak yeniden giriş yapmayı deneyebilirsiniz. Daha sonra bu sayfayı yeniden ziyaret ederek alt taraftaki Teklifi Kaydet butonuna tıklayınız.

en: We were unable to send copy of the review via email
tr: Özür dileriz size değerlendirmenin bir kopyasını e-posta ile gönderemiyoruz

en: Web Site
tr: Web Sitesi

en: When you click on the <em>Copyright Submission</em> button below, you will be redirected to an IEEE server to process your copyright submission.
tr: Aşağıdaki <em>Copyright Submission</em> butonuna tıkladığınız zaman, Telif Hakkı işlemlerinizin yerine getirilmesi için IEEE sunucusuna yönlendirileceksiniz.

en: Which of the following session(s) would be the most appropriate for this submission
tr: Aşağıdaki oturum(ların) hangisi bu bildiri için en uygun olur

en: Withdraw Submission
tr: Bildiriyi Geri Çek

en: Writing - original draft
tr: Yazma - orijinal taslak

en: Writing - review & editing
tr: Yazma - inceleme ve düzenleme

en: X = Delete Author\n+ = Move Author Up\n&ndash; = Move Author Down\n\nNote: Only update author fields\nafter deleting/moving them
tr: X = Yazarı Sil\n+ = Yazarı Yukarı Taşı\n&ndash; = Yazarı Aşağıya Taşı\n\nNote: Silme/Kaydırma işleminden \nsonra yazar alanları güncellenir

en: X = Delete Author\n+ = Move Author Up\n&ndash; = Move Author Down\n\nNote: Only update individual author fields once\nall deleting and moving has been done
tr: X = Yazarı Sil\n+ = Yazarı Yukarı Taşı\n&ndash; = Yazarı Aşağıya Taşı\n\nNote: Sadece ayrı yazar alanlarını güncelleyiniz\ntüm silme ve kaydırma gerçekleşecektir

en: Yes
tr: Evet

en: You already appear to be signed into a committee account.  Please <a href="%s">sign out</a> first before trying to create a new account.
tr: Zaten Komite hesabınıza giriş yapmış gibi gözüküyorsunuz. Lütfen yeni hesap yaratmadan önce <a href="%s">Çıkış Yap</a> tıklayınız.

en: You appear to have a conflict with this submission
tr: Bu bildiri konusu ile ilgili çakışmanız bulunuyor

en: You are not assigned to this submission
tr: Siz bu bildiriye atanmadınız

en: You are not listed as being on the program committee
tr: Hakem komitesinde adınız bulunmuyor

en: You do not have any submissions assigned
tr: Size atanmış herhangi bildiri bulunmamaktadır

en: You do not have any submissions to advocate.
tr: Savunma yapmanız gereken bir bildiri bulunmamaktadır.

en: You do not have any submissions to review.
tr: Değerlendirmeye alacağınız herhangi bir bildiri bulunmamaktadır.

en: You do not have permission to access the discussion
tr: Bu tartışmaya erişmek için yetkiniz bulunmamaktadır

en: You do not have permission to retrieve this submission
tr: Bu bildiriyi indirmek için gerekli yetkiye sahip değilsiniz

en: You do not have permission to see the reviews for this submission
tr: Bu bildiri ile ilgili yorumları görmeye izniniz bulunmuyor

en: You may change this password at any time by signing in to the OpenConf system and updating your profile.
tr: OpenConf sisteme giriş yaparak istediğiniz zaman  parolanızı değiştirebilir yada profilinizi güncelleyebilirsiniz.

en: You may change this password by signing in to the OpenConf system and editing your submission.
tr: OpenConf sisteme giriş yaparak parolanızı değiştirebilir; bildirinizi düzenleyebilirsiniz.

en: You may not make assignments to reviewer ID %d.
tr: Hakem ID %d için bir atama yapmanız mümkün değildir.

en: You may not make assignments to submission ID %d.
tr: Bildiri No %d için bir atama yapmanız mümkün değildir.

en: You may only submit a follow-up comment once.
tr: Yorum takibi için sadece bir yorum yapabilirsiniz.

en: You may review or edit the submission <a href="%s">here</a>.
tr: Bildiriyi gözden geçirmek ve düzenlemek için <a href="%s">buraya tıklayınız</a>.

en: You will have one hour from the time you sign in to retrieve review files.  After one hour, you will need to sign in again.
tr: Değerlendirme dosyalarına erişmek için oturum açıldıktan sonra bir saat süreniz olacaktır. Bir saatten sonra tekrar oturum açmalısınız.

en: Your Follow-up:
tr: İş takibiniz:

en: Your consent is required and is subject to our Privacy Policy linked above.
tr: Onayınız zorunludur ve gizlilik politikamıza tabidir.

en: Your file failed to load properly.  Please try <a href="%s">uploading just the file</a> or contact the Chair.
tr: Dosyanız düzgün yüklenemedi. Lütfen dosya yüklemeyi <a href="%s">yeniden deneyin</a> veya Program Yöneticisi ile irtibata geçin.

en: Your follow-up has been recorded.
tr: Yorum takibiniz kaydedilmiştir.

en: Your follow-up input is blank.
tr: Yorum takibi girişiniz boştur.

en: Your message has been sent.
tr: Mesajınız gönderildi.

en: Your payment could not be verified.  Please contact us for further assistance.
tr: Ödemeniz doğrulanamadı. Daha fazla yardım için lütfen bize ulaşın.

en: Your payment was successful, however we were unable to issue a submission ID
tr: Ödemeniz başarılı oldu, ancak biz bir gönderme kimliği sorunu koyamadık

en: Your profile has been successfully updated.  <a href="%s">Return to the main Committee page</a>.
tr: Profiliniz güncellenmiştir. <a href="%s">Üye sayfasına dönmek için tıklayınız</a>.

en: Your profile has been updated.
tr: Profiliniz güncellenmiştir.

en: Your profile has been updated.  The submitted information follows below:
    
    [:fields:]
tr: Profiliniz güncellenmiştir. Verdiğiniz bilgiler aşağıdaki gibidir:
    
    [:fields:]

en: Your rebuttal appears to be blank
tr: Cevap yazınız boş görünüyor

en: Your rebuttal has been recorded.
tr: Cevap yazınız kaydedildi.

en: Your review has not been saved.
tr: Yorumunuz kaydedilmedi.

en: Your session has timed out or you did not sign in properly.  Please sign in again.
tr: Oturum süreniz dolmuştur ya da düzgün olarak sisteme giriş yapamasınız. Lütfen yeniden giriş yapmayı deneyiniz.

en: Your session timed out prior to your submission being completed.  Would you like to submit it now?
tr: Bildiri gönderimini tamamlamadan önce oturum süreniz dolmuş olabilir. Şu anda göndermek istermisiniz?

en: Your submission has been withdrawn.  If this is not what you intended to do, please contact the Chair.
tr: Bildiriniz geri çekildi. Eğer bu işlem isteğiniz dışında gerçekleşmişse lütfen Program Yöneticisiyle irtibata geçiniz.

en: Your username for accessing the %s OpenConf system is:
tr: %s Openconf sistemine giriş yapabilmeniz için kullanıcıadınız:

en: add to calendar
tr: takvime ekle

en: check box to notify reviewer(s) that new assignments have been made
tr: hakem(ler)e yeni atama yapıldığında bildirim yapılması için seçme kutusu

en: click to add more authors
tr: daha fazla yazar eklemek için tıklayın

en: click to reverse sort order
tr: tersten sıralamak için tıklayınız

en: file not available
tr: dosya bulunamıyor

en: forgot ID?
tr: Bildiri Numarasını unuttunuz mu?

en: forgot password?
tr: Şifreyi unuttunuz mu?

en: forgot username?
tr: Kullanıcı adınızı unuttunuz mu?

en: reverse sort order
tr: tersten sıralama

en: review form for submission ID %d
tr: %d No'lu bildirinin yorum formu

en: see reviews and make recommendation for submission ID %d
tr: yorumları gör ve Bildiri No %d için tavsiye yap

en: sort by Submission ID
tr: Bildiri ID ile sıralama

en: sort by last posting time
tr: son gönderim zamanına göre sırala

en: sort by score
tr: dereceye göre sırala

en: unable to add one or more authors, but submission added.  Please edit submission.
tr: Bildiri sunuldu fakat bir veya daha fazla yazar eklenemedi. Lütfen bildiriyi düzenleyin.

en: unable to add submission topic, but submission and authors added
tr: Bildiri ve yazar(lar) eklendi fakat bildiri başlığı eklenemedi

en: unable to get submission ID
tr: Bildiri No alınamadı

en: unable to process submission
tr: Bildiri sunumu yapılamadı

en: uploaded
tr: yüklendi

en: view
tr: Göster

en: view abstract
tr: Özeti Gör

en: view and respond to rebuttal
tr: retetme nedenini gör yada cevap ver
